Շոշով գրեթե ամեն օր ադրբեջանական ավտոշարասյուների անցնելը մտահոգիչ է. համայնքի ղեկավար
Ասկերանի շրջանի Շոշ համայնքով գրեթե ամեն օր ռուս խաղաղապահների ուղեկցությամբ ադրբեջանական ավտոշարասյուներ են անցնում:
Շոշով  գրեթե  ամեն  օր  ադրբեջանական  ավտոշարասյուների   անցնելը մտահոգիչ է. համայնքի ղեկավար
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Շոշի համայնքի ղեկավար Էրիկ Աբրահամյանը՝ մտահոգություն հայտնելով, որ ստեղծված իրավիճակը միանգամայն անհանգստացնող է , քանի որ շարասյունն անցնում է գյուղամիջյան այն ճանապարհով, որով անցնում են նաև բնակիչները:
«Մեր գյուղը շատ մոտ է ադրբեջանցիներին: Ցանկացած պահի կարող են խանգարել մեր անդորրը, ինչն այս օրերին դրսևորվում է իրենց կողմից արձակված կրակոցների ձայներով: Գյուղի անվտանգության խնդիրն առաջնահերթ է»,- ավելացրել է Է. Աբրահամյանը:
Մեր զրուցակիցը տեղեկացրել է , որ պատերազմից հետո բնակիչների մեծ մասը վերադարձել է: Գյուղում վերաբնակվել են 5 ընտանիքներ, որոնք պատերազմի հետևանքով կորցրել են իրենց տները:
Չնայած հրետակոծության արդյունքում 120 տուն է վնասվել, 3-ն էլ ամբողջովին ավերվել, այնուամենայնիվ Շոշը պատրաստ է, գյուղի տները վերանորոգելու դեպքում , նոր վերաբնակիչների ընդունել:
Է. Աբրահամյանը հավելեց նաև, որ վերջերս ռուս խաղաղապահների աջակցությամբ Շոշի բուժկետը համալրվել է բժշկական պարագաներով:

Ежедневный проезд азербайджанских колонн через Шош вызывает беспокойство: Глава общины
Практически ежедневно азербайджанские колонны в сопровождении российских миротворцев проезжают через общину Шош Аскеранского района.
Ежедневный проезд азербайджанских колонн через  Шош
вызывает беспокойство: Глава общины
СТЕПАНАКЕРТ, 5 мая, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» заявил глава общины Шош Эрик Абраамян, выразив обеспокоенность тем, что нынешняя ситуация достаточно тревожная, поскольку колонна проходит по той дороге села, по которой проходят жители.
«Наше село очень близко к азербайджанцам. Они могут нарушить наш покой в ​​любой момент, что проявляется в наши дни по звукам произведенных ими выстрелов. Вопрос безопасности села является приоритетным», - добавил Э. Абрамян.
Наш собеседник сообщил, что большинство жителей вернулись после войны. 5 семей, потерявшие дома в результате войны, переселились в село.
Хотя в результате обстрела 120 домов были повреждены и 3 полностью разрушены, однако Шош готов принять поселенцев при ремонте сельских домов. Э. Абрамян добавил, что при поддержке российских миротворцев медпункт Шоша недавно пополнился медикаментами.