Մայոր Լենդրուշ Խաչատրյանն ունի բոլորիս աջակցության կարիքը
Մայոր Լենդրուշ Նորայրի Խաչատրյանը այն նվիրյալներից է, ով հայրենիքին ծառայելը միշտ պատիվ է համարել եւ այդ գիտակցումով անմնացորդ տրվել է իր գործին, զինվորներին, զինակից ընկերներին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 5 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Այս գիտակցումով է, որ հոգ է տարել, որպեսզի յուրաքանչյուր զինակից սաղավարտ կրի՝ մոռանալով իր մասին, սեփական ապահովության մասին։ Սեպտեմբերի 28-ին եղել է դիտակետում՝ ստանալով գանգուղեղի բաց վնասվածք։
Լենդրուշը ծնվել է Մարտունու շրջանի Աշան գյուղում, 1989 թվականի սեպտեմբերի 16 -ին: Դեռ դպրոցական տարիներից էր որոշել զինվորական կրթություն ստանալ, ուստի ավարտելով գյուղի դպրոցը՝  ընդունվեց Երևանի Վազգեն Սարգսյանի անվան ռազմական ինստիտուտը, այնուհետև՝ միացավ ՊԲ -ի «Եղնիկներ» զորամասի սպայական անձնակազմին՝ որպես գումարտակի հրամանատար:
Զինվորների հետ հավասար զինվոր էր, հրամանատարների հետ հավասար հրամանատար, անվախ ու վճռական իր որոշումներում: Նա հավատում էր, որ հայրենիքի վաղվա օրը կերտվում է խրամատում, դրա համար էլ փորձում էր առավելագույնս կատարել հրամանատարի իր պարտականությունները։ Ամուսանցած է, ունի երեք զավակ, մեծը ՝ 7 տարեկան է, փոքրը՝ 10 ամսական:
Սեպտեմբերի 28- ից  առ այսօր Լենդրուշը անգիտակից վիճակում Երևանի Էրեբունի ԲԿ-ի վերակենդանացման բաժանմունքում է, գտնվում է վեգետատիվ ստատուսում:
Այս պահին մայոր Լենդրուշին անհրաժեշտ է նյարդավերականգնողական բուժօգնություն, որը ՀՀ- ում ստանալ հնարավոր չէ։ Գերմանիայի Medical park Berlin հիվանդանոցից ստացել ենք դրական պատասխան `բուժումը այնտեղ շարունակելու համար, որի համար անհրաժեշտ է մոտ 160000 եվրո:
Լենդրուշի հայրը, տեսնելով որդուն անգիտակից վիճակում եւ չդիմանալով վշտին, մահացել է սրտի կաթվածից:
Դիմում ենք բոլոր սրտացավ մարդկանց, խնդրում յուրաքանչյուրիդ աջակցությունը՝ մայոր Լենդրուշին արտերկրում բուժելու համար: Լենդրուշը պետք է ապրի եւ վերադառնա իր ընտանիքի գիրկը, նրա երեք զավակները պետք է շարունակեն «հայրիկ» կանչել ու հպարտանալ իրենց հերոս հայրիկով, նրանք պետք է հայրենասիրության դասեր ստանան հորից եւ արժանի զավակներ դառնան Արցախի համար։
Բարությունը միակ բանն է, որ պատերազմը ավերել չի կարող։ Եկեք բարության մեր կաթիլը տանք Լենդրուշին եւ վերադարձնենք նրան ապրելու լույսը։ Սա նաեւ մեր պարտքն է, մեր երախտիքը նրան։
Մենք սպասում ենք, մենք հավատում ենք քո վերադարձին, հրամանատա՛ր։
Ձեր փոխանցումները կարող եք կատարել ՀԱՅԷԿՈՆՈՄԲԱՆԿ ԲԲԸ-ում (ARMRCONOMBANK OJSC) Լեդրուշի կոնջ՝ Ռուզան Վլադիմիրի Վերդյանի անվամբ բացված հետևյալ հաշվեհամարներին՝

Майору Лендрушу Хачатряну нужна наша поддержка
Майор Лендруш Норайрович Хачатрян - один из подвижников, который всегда считал за честь служить Родине и с осознанием этого отдавался своему делу, солдатам и соратникам.
СТЕПАНАКЕРТ, 5 мая, АРЦАХПРЕСС- Осознав это, он позаботился о том, чтобы каждый из его соратников носил шлем, тем самым забыв о себе, о своей безопасности.
28 сентября он находился под прицелом, в результате получил открытую травму черепа.
Лендруш родился в селе Ашан Мартунинского района 16 сентября 1989 года.
Он решил получить военное образование еще со школьных лет, поэтому после окончания сельской школы поступил в военный институт имени Вазгена Саркисяна в Ереване, затем поступил в офицерский состав воинской части «Егникнер» Армии обороны в качестве командира батальона.
Женат, имеет троих детей, старшему 7 лет, младшему 10 месяцев.
С 28 сентября Лендруш без сознания находится в реанимационном отделении Ереванского медицинского центра «Эребуни», находится в вегетативном состоянии.
На данный момент майору Лендрушу нужна нейрореабилитационная помощь, которую невозможно получить в Армении.
Мы получили положительный ответ от больницы German Medical Park в Берлине о продолжении лечения, на которое требуется около 160 000 евро.
Отец Лендруша умер от сердечного приступа, увидев своего сына без сознания, не смог вынести горе.
Мы обращаемся ко всем милосердным людям, просим каждого из вас поддержать в лечении майора Лендруша за границей. Лендруш должен жить и вернуться в семью, трое его детей должны продолжать называть его «отцом» и гордиться своим отцом-героем, они должны извлечь уроки патриотизма у своего отца и стать достойными детьми для Арцаха.
Доброта - единственное, что война не может уничтожить. Давайте подарим Лендрушу каплю доброты и вернем ему свет жизни. Это тоже наш долг, наша ему благодарность.
Ждем, верим в ваше возвращение, командир!
Вы можете осуществлять переводы в ОАО «АРМЭКОНОМБАНК» (ARMECONOMBANK OJSC) на следующие счета, открытые на имя жены Лендруша, Рузаны Владимировны Вердиян: