Երիտասարդ ըմբիշները մի շարք մեդալներ են նվաճել միջազգային մրցաշարում
Ռուսաստանի Կասպիյսկ քաղաքում կայացել է Սուրակատ Ասիյատիլովի անվան միջազգային հուշամրցարը, որին մասնակցել են նաև հունահռոմեական ոճի հայ երիտասարդ ըմբիշները։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 6 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում է ֆեդերացիան: Երկօրյա պայքարում չեմպիոն է դարձել 77 կգ քաշային Սամվել Գրիգորյանը, իսկ 55 կգ Գառնիկ Հովհաննիսյանը նվաճել է արծաթե մեդալ։ Բրոնզե մեդալակիրներ են դարձել 67 կգ քաշային Շանթ Խաչատրյանը, 82 կգ Կարեն Խաչատրյանը և 87 կգ քաշային Վիգեն Նազարյանը։
Ֆեդերացիայի մամուլի ծառայության հետ զրույցում հունահռոմեական ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի երիտասարդական հավաքականի ավագ մարզիչ Արմեն Բաբալարյանն ընդգծել է, որ բոլոր տղաներն էլ ունակ էին մեդալ նվաճել։ Հաշվի առնելով կորոնավիրուսային երկարատև դադարը՝ նա գոհ է բոլորի ելույթներից:

Молодые борцы на международном турнире завоевали ряд медалей
В российском Каспийске состоялся Международный мемориал Сураката Асиятилова, в котором участие приняли и молодые армянские борцы греко-римского стиля.
СТЕПАНАКЕРТ, 6 мая, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщила Федерация борьбы. В борьбе, продолжающейся в течение двух дней, чемпионом стал Самвел Григорян (77 кг), а Гарник Ованнесян (55 кг) завоевал серебряную медаль.
Бронзовыми призерами стали Шант Хачатрян (67 кг), Карен Хачатрян (82 кг) и Виген Назарян (87 кг).
В беседе с пресс-службой Федерации, старший тренер молодежной сборной Армении по греко-римской борьбе Армен Бабаларян отметил, что все ребята могли завоевать медали. Учитывая длительную паузу, обусловленную пандемией, он доволен выступлениями всех борцов.