Խաղաղապահները Արցախում ականազերծել են շուրջ 2 082 հա տարածք
Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարության միջազգային ականազերծման կենտրոնի մասնագետները շարունակում են Արցախում ականազերծման և պայթյունավտանգ իրերի հայտնաբերման ու վնասազերծման աշխատանքները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում է ՌԴ պաշտպանության նախարարության պաշտոնական կայքը:
Ռուսաստանյան խաղաղապահները մեկ օրվա ընթացքում ականազերծել են 6 հա տարածք, 3 կմ ճանապարհ և 10 շինություն:
«Ընդհանուր առմամբ, 2020 թ. նոյեմբերի 23-ից չպայթած զինամթերքից մաքրվել է 2 082 հա տարածք, 640,3 կմ ճանապարհ, 1 764 շենք-շինություն, այդ թվում՝ 30 սոցիալական նշանակության օբյեկտ, հայտնաբերվել և վնասազերծվել է 25 606 պայթունավտանգ առարկա»,- ասված է հաղորդագրությունում:

Миротворцы в Арцахе разминировали около 2 082 га территорий
СТЕПАНАКЕРТ, 7 мая, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает официальный сайт Министерства обороны Российской Федерации.
Российские миротворцы за прошедшие сутки разминировали территорию в 6 га и 3 км дорог и 10 строений.
“С 23 ноября 2020 года по сей день от неразорвавшихся боеприпасов очищено 2 082 га территорий, 640,3 км дороги, 1 764 строений, в том числе 30 объектов социального назначения, обнаружено и обезврежено 25 606 взрывоопасных предмета”, - говорится в сообщении МО РФ.
Указом Президента Российской Федерации от 10 ноября 2020 года в Нагорном Карабахе размещен контингент российских миротворцев. Контингент сформирован на основе 15-ой отдельной мотострелковой бригады Центрального военного округа. Командующим миротворческими силами назначен генерал-лейтенант Рустам Мурадов.