The Guardian-ը «Իրավունք և ազատություն» բաժնում տեղադրել է Հայոց ցեղասպանության թեմայով լուսանկար
The Guardian պարբերականը «Իրավունք և ազատություն» բաժնում տեղադրել է վերջին երկու շաբաթվա ընթացքում արձանագրված՝ ազատության և իրավունքի համար պայքարող երկրներում տեղի ունեցած իրադարձությունների լուսանկարները, որոնց շարքում է նաև Հայոց ցեղասպանության 106-րդ տարելիցին Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում արված լուսանկարը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ 1lurer.am փոխանցմամբ, պարբերականը  գրել է.
«Հայաստանի մայրաքաղաք Երևանում հայ ժողովուրդը նշում է Հայոց  ցեղասպանության 106-րդ տարելիցը: 1915-1916 թվականներին 1.5 մլն հայ է մահացել օսմանցի թուրքերի կողմից արևելյան Անատոլիայից դեպի սիրիական անապատ քշվելու ճանապարհին, որի ժամանակ շատերը մահացել են սովից կամ հիվանդություններից, շատերն էլ սպանվել են թուրք զինվորների ձեռքով: Ջո Բայդենն առաջին նախագահն էր, որ Օսմանյան կայսրության իրականացրած արշավը պաշտոնապես ճանաչել է ցեղասպանություն»,- գրում է The Guardian պարբերականը:

The Guardian разместило фото на тему Геноцида армян в разделе «Право и свобода»
Издание The Guardian опубликовало в разделе «Право и свобода» фотографии событий последних двух недель, произошедших в странах, борющихся за свободу, в том числе фотографию, сделанную в Цицернакаберде в день 106-й годовщины Геноцида армян.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 мая, АРЦАХПРЕСС- «Армянский народ отмечает 106-ю годовщину Геноцида армян в столице Армении - Ереване. В 1915 - 1916 годах 1,5 млн армян были убиты в Османской империи. На пути изгнания многие умерли от голода или болезней, а другие были убиты турецкими солдатами. Джо Байден стал первым президентом США, официально объявившим эти события геноцидом», - сообщает The Guardian, передает  1lurer.am.