Արցախցի 300 երեխա մասնակցել է Ստեփանակերտում կայացած բացօթյա ստեղծագործական միջոցառմանը
Արցախցի մանուկներն ու պատանիները՝ մայիսի 9-ի առթիվ, Ստեփանակերտի Ստեփան Շահումյանի անվան օղակաձև պուրակում ներկայացրեցին իրենց ձեռագործ աշխատանքներն ու մասնակցեցին բացօթյա ստեղծագործական՝ «Նաղաշ» միջոցառմանը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի հաղորդմամբ՝ մասնակից երեխաներն ազատ ստեղծագործական թեմայով միջոցառմանն ներկայացրեցին մասնավորապես հայկական ազգային ու արցախյան թեմատիկայով գործվածքներ,փայտի վրա կատարված փորագրություններ, ջրաներկ աշխատանքներ:
«Արցախպրես»-ի հետ զրույցում «Նաղաշ» պատասխանատու, համակարգող Լուսինե Գասպարյանը նշեց, որ երեխաների ստեղծագործական գործընթացում կենտրոնական թեմաներից է Կենաց ծառը՝ որպես ապագայի խորհրդանիշ:
«Միջոցառմամբ՝ հարթակ ենք ստեղծել երեխաների համար, որպեսզի փորձենք նրանց մի պահ կտրել առօրյայից և  տանենք՝ դեպի արվեստի գեղեցիկ աշխարհ»,-ասաց Գասպարյանը:
Բացօթյա ստեղծագործական ծրագրին և ձեռագործ ու ջրաներկ աշխատանքների ցուցահանդեսին մասնակցում էին, ընդհանուր առմամբ մոտ 300 երեխաներ՝ Ստեփանակերտից, շրջկենտրոններից և գյուղական բնակավայրերից և Արցախում գործող մանկապատանեկան ստեղծագործականկենտրոններից ու դպրոցներից:

На творческом мероприятии под открытым небом в Степанакерте приняли участие 300 арцахских ребят
По случаю 9 мая дети и юноши Арцаха представили свои ручные работы в парке имени Степана Шаумяна в Степанакерте и приняли участие в творческой акции под открытым небом- «Нагаш».
СТЕПАНАКЕРТ, 9 мая, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает "Арцахпресс",  дети-участники во время мероприятия на свободную творческую тему представили, в частности, изделия армянской национальной и арцахской тематики, гравюры на дереве, акварель.
В беседе с «Арцахпресс» ответственный за «Нагаш» координатор Лусине Гаспарян отметила, что одной из центральных тем в творческом процессе детей является Древо жизни как символ будущего.
«Посредством этого мероприятия мы создали платформу для детей, чтобы на мгновение отвлечь их от повседневной жизни и перенести в прекрасный мир искусства», - сказала Гаспарян.
Всего около 300 детей из Степанакерта, районных центров, сельской местности, детских творческих центров и школ Арцаха приняли участие в творческой программе под открытым небом, выставке поделок и акварели.