Ի հեճուկս Ալիևի պնդումների՝ անկախ Արցախ արդեն գոյություն ունի. Արտակ Բեգլարյան
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Արտակ Բեգլարյանն, արձագանքելով Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի այն հայտարարությանը, թե Ադրբեջանի տարածքում անկախ Ղարաբաղ չի կարող գոյություն ունենալ, իր թվիթերյան միկրոբլոկում գրել է.
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Ի հեճուկս Ալիևի պնդումների, թե «Ադրբեջանի տարածքում անկախ Ղարաբաղ չի կարող գոյություն ունենալ», ցանկանում եմ հիշեցնել նրան, որ՝
Ա) Արցախը Ադրբեջանի տարածք չէ.
Բ) Անկախ Արցախ արդեն գոյություն ունի.
Գ) Իսկ քննարկումները պետք է ընթանան միայն իրականության և հայրենիքում մեր իրավունքների միջազգային ճանաչման շուրջ»,- գրել է Բեգլարյանը:

Вопреки утверждениям Алиева, независимый Арцах уже существует: Артак Бегларян
СТЕПАНАКЕРТ, 11 мая, АРЦАХПРЕСС- Об этом в своем микроблоге Twitter написал руководитель аппарата президента Республики Арцах Артак Бегларян, отвечая на заявление президента Азербайджана Ильхама Алиева, что на территории Азербайджана не может быть независимого Карабаха.
«Вопреки утверждениям Алиева о том, что «на территории Азербайджана не может быть независимого Карабаха », хочу напомнить ему, что:
А) Арцах не является территорией Азербайджана.
Б) Независимый Арцах уже существует.
В) А дискуссия  должна вестись только вокруг  реальности и международного признания наших прав на родине», - написал Бегларян.