Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 230 նոր դեպք
Հայաստանում մայիսի 14-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 230 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 220 447-ի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 13 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 10 քաղաքացի, մահացածների թիվը 4301 է:
Մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան 5 դեպք: Մայիսի 14-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 1055 է: Ընդհանուր առմամբ, մեկ օրում մահացել է 15 մարդ, իսկ մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 5356-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 712 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 207 464, փաստացի բուժվողներինը՝ 7627 (մեկ օրում նվազել է 497-ով): Մեկ օրում արվել է 3361 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 1 030 335 թեստ:

В Армении за сутки зарегистрировано 230 новых случаев заражения коронавирусом
По состоянию на 14 мая в Армении подтверждено 230 новых случаев заражения коронавирусом, общее количество инфицированных достигло 220 447 человек.
СТЕПАНАКЕРТ, 14 мая, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности на утро 14 мая в стране зарегистрировано 220 447 инфицированных коронавирусом. Фактически сейчас лечатся 7627 лица (за день их число уменьшилось на 497). Выздоровели 207 464 человека (712 за сутки), скончался 4301 пациент (10 человек за сутки).
Также ранее, по формулировке властей, «из-за иных болезней» скончались еще 1055 человек. Таким образом, общее число смертей достигло 5356. За один день проведено 3361 тестов, всего на данный момент выполнено 1 030 335 тестов.