Իսրայելը կշարունակի գործել «արմատականների» դեմ Գազայի հատվածում. Նեթանյահու
Իսրայելցի զինվորականները կշարունակեն գործողություններ ձեռնարկել «արմատականների» դեմ Գազայի հատվածում, որոնք հրթիռակոծում են հրեական պետությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում է Tert.am-ը՝ նման հայտարարությամբ հանդես է եկել Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն տեղի հեռուստատեսությամբ հեռարձակվող տեսաուղերձի ժամանակ:
Նրա ելույթը հաջորդել է պաշտպանության նախարարությունում տեղի ունեցած օպերատիվ խորհրդակցությանը, որին մասնակցել են պաշտպանության նախարար Բենի Գանցը, բանակի գլխավոր շտաբի պետ Ավիվ Կոհավին, ինչպես նաև Ազգային անվտանգության խորհրդի, «Մոսադ» և «Շաբակ» հետախուզական ծառայությունների ղեկավարները:
Նեթանյահուն հավելել է, որ Իսրայելը կանի ամեն ինչ կարգուկանոնի և անդորրի վերականգնման համար, ինչը շատ ժամանակ չի պահանջի:
Հիշեցնենք, որ իսրայելա-պաղեստինյան հակամարտությունը սրվել է մայիսի 10-ին Արևելյան Երուսաղեմում տեղի ունեցած բախումներից հետո, որի համար պատճառ էր դարձել դատարանի որոշումն իսրայելական տարածքում գտնվող արաբ ընտանիքների տները բռնագրավելու մասին:

Нетаньяху: Израиль продолжит действовать против радикалов, запускающих ракеты по городам
Израиль продолжит действовать для самозащиты от радикалов, которые, прячась за гражданским населением, обстреливают ракетами города.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 мая, АРЦАХПРЕСС- Об этом заявил в пятницу премьер-министр Израиля Биньямин Нетаньяху после совещания по оценке ситуации в министерстве обороны еврейского государства в Тель-Авиве.
"Я говорил, что мы нанесем очень тяжелый удар по ХАМАС и другим террористическим организациям. Израиль действует в рамках самозащиты от террористов, которые атакуют гражданское население, прячась за гражданским населением. Это им не поможет, и мы продолжим действовать", - распространила высказывания премьера его канцелярия.
"Они (радикалы из сектора Газа - прим. ТАСС) запускают ракеты по нашим городам. Они платят и будут платить за это очень высокую цену. Это еще не конец. Мы сделаем все, чтобы восстановить безопасность наших городов и наших людей", - продолжил Нетаньяху.