Իսրայելը կշարունակի գործել «արմատականների» դեմ Գազայի հատվածում. Նեթանյահու
Իսրայելցի զինվորականները կշարունակեն գործողություններ ձեռնարկել «արմատականների» դեմ Գազայի հատվածում, որոնք հրթիռակոծում են հրեական պետությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնում է Tert.am-ը՝ նման հայտարարությամբ հանդես է եկել Իսրայելի վարչապետ Բենյամին Նեթանյահուն տեղի հեռուստատեսությամբ հեռարձակվող տեսաուղերձի ժամանակ:
Նրա ելույթը հաջորդել է պաշտպանության նախարարությունում տեղի ունեցած օպերատիվ խորհրդակցությանը, որին մասնակցել են պաշտպանության նախարար Բենի Գանցը, բանակի գլխավոր շտաբի պետ Ավիվ Կոհավին, ինչպես նաև Ազգային անվտանգության խորհրդի, «Մոսադ» և «Շաբակ» հետախուզական ծառայությունների ղեկավարները:
Նեթանյահուն հավելել է, որ Իսրայելը կանի ամեն ինչ կարգուկանոնի և անդորրի վերականգնման համար, ինչը շատ ժամանակ չի պահանջի:
Հիշեցնենք, որ իսրայելա-պաղեստինյան հակամարտությունը սրվել է մայիսի 10-ին Արևելյան Երուսաղեմում տեղի ունեցած բախումներից հետո, որի համար պատճառ էր դարձել դատարանի որոշումն իսրայելական տարածքում գտնվող արաբ ընտանիքների տները բռնագրավելու մասին:

Campaign against radicals will continue with full force, says Israel’s Netanyahu
Israel's Prime Minister Benjamin Netanyahu said Sunday that the country's military campaign against Hamas will continue despite increasing international calls for a ceasefire, Business Insider reported.
STEPANAKERT, MAY 17, ARTSAKHPRESS: Sunday also marked the deadliest attack in the latest round of violence, with at least 42 people killed in Gaza, including 10 children, news.am informs, citing the Associated Press.
Netanyahu appeared on CBS's Face the Nation and was asked how long the recent bout of attacks will continue.
"Well, we hope that it doesn't continue very long, but we were attacked by Hamas," Netanyahu said. "Thousands of rockets and missiles on our cities, and I think any country has to defend itself and has a natural right of self-defense. We'll do whatever it takes to restore order and quiet."
He continued: "We're trying to degrade Hamas's terrorist abilities and to degrade their will to do this again. So it will take some time. I hope it won't take long but it's not immediate."