Իվանյան համայնքում նոր թաղամաս է կառուցվում
«Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ՝ ԱՀ Ասկերանի շրջանի Իվանյան համայնքում սկսվել են նոր թաղամասի կառուցման աշխատանքները։
Իվանյան համայնքում նոր թաղամաս  է  կառուցվում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Իվանյանի համայնքի ղեկավար Բորիս Ղահրամանյանը:
Նրա խոսքով՝ կառուցվող 9 բազմաբնակարան շենքերում նախատեսվում է ունենալ 180 բնակարան՝ երկու, երեք և չորս սենյականոց:
«Այս փուլում իրականացվում է հողային աշխատանք: Բազմաբնակարան շենքերը համապատասխանելու են ժամանակակից բոլոր պահանջներին։ Բարեկարգվելու է նաև շենքերի շրջակայքը, կառուցվելու՝ ավտոկայանատեղի, խաղահրապարակ, հասարակական նշանակության օբյեկտներ: Բնակարանները տրամադրվելու են Արցախյան երրորդ պատերազմի հետևանքով տարհանված բնակիչներին»,- ավելացրել է համայնքի ղեկավարը՝ տեղեկացնելով, որ նոր թաղամասը նախատեսվում է շահագործման հանձնել 2022 թվականի վերջին:

В общине Иванян строится новый квартал
При финансовой поддержке Всеармянского фонда «Айастан» началось строительство нового квартала в общине Иванян Аскеранского района Арцаха.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 мая, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом «Арцахпресс» заявил глава общины Иванян - Борис Каграманян.
По его словам, в строящихся 9 многоквартирных зданиях планируется разместить 180 двух-, трех- или четырехкомнатных квартир.
«На данном этапе ведутся земляные работы. Многоквартирные здания будут соответствовать всем современным требованиям. Также будет благоустроена территория вокруг зданий, будут построены автостоянка, детская площадка и объекты общественного значения. Квартиры будут предоставлены жителям, эвакуированным в результате третьей Арцахской войны »,-  добавил глава общины, сообщив, что новый квартал планируется ввести в эксплуатацию до конца 2022 года.