Մարտունի քաղաքում մեկնարկել են բազմաբնակարան նոր թաղամասի շինաշխատանքները
«ՖԵՐԶԻՏ» շինարարական կազմակերպության կողմից ԱՀ Մարտունի քաղաքում սկսվել են բազմաբնակարան նոր թաղամասի շինարարական աշխատանքները:
Մարտունի  քաղաքում   մեկնարկել  են բազմաբնակարան նոր թաղամասի շինաշխատանքները
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 19 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում շինարարական կազմակերպության տնօրեն Արթուր Խաչատրյանն ասել է, որ գործընթացը մեկնարկել է մեկ շաբաթ առաջ:
Նրա խոսքով՝ Մարտունու հին հիվանդանոցի տեղում կառուցվելու է ժամանակակից չափորոշիչներին համապատասխանող 4 հինգհարկանի նոր շենք՝ 116 բնակարաններով:
«Շենքերը կունենան նկուղային հարկեր: Կկառուցենք նաև խաղահրապարակներ, ավտոկայանատեղի, կբարեկարգվի մերձակա տարածքը: Շինարարությանը զուգահեռ՝ մարտունեցիների համար կվերանորոգենք նաև Մարտունու հին լողավազանը(պլյաժ): Նորակառույց շենքերի բնակարանները շահառուներին կտրամադրվեն սոցիալական տարբեր ծրագրերով»,- ավելացրել է Ա. Խաչատրյանը:

В городе Мартуни началось строительство нового жилого квартала
Строительная компания "FERZIT" приступила к строительству нового жилого квартала в городе Мартуни Республики Арцах.
СТЕПАНАКЕРТ, 19 мая, АРЦАХПРЕСС- В беседе с корреспондентом "Арцахпресс" директор строительной компании Артур Хачатрян сказал, что процесс начался неделю назад.
По его словам, на месте старой больницы в Мартуни будут построены 4 новых пятиэтажных здания на 116 квартир, соответствующих современным стандартам.
«В зданиях будут подвальные этажи. Построим детские площадки, паркинг, благоустроим прилегающую территорию. Наряду со строительством, мы также отремонтируем старый бассейн (пляж) Мартуни для жителей Мартуни. Квартиры в новостройках будут предоставлены бенефициарам через различные социальные программы», - добавил А. Хачатрян.