Ստեփանակերտում մեկնարկել է 2021 թ-ի աթլետիկայի անհատական ԱՀ առաջնությունը
ԱՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարության նախաձեռնությամբ այսօր Ստեփանակերտի Ստեփան Շահումյանի անվան մարզադաշտում մեկնարկել է 2021 թվականի աթլետիկայի անհատական ԱՀ առաջնությունը:
Ստեփանակերտում մեկնարկել է 2021  թ-ի  աթլետիկայի անհատական ԱՀ  առաջնությունը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Առաջնությանն ԱՀ պետական դրոշի բարձրացման պատիվը տրվել է թեթև աթլետիկայի ՀՀ չեմպիոն ներ Անգելինա Ավագյանին և Արման Հակոբյանին։
Այնուհետև մեկ րոպե լռությամբ հարգել են Արցախյան պատերազմների նահատակների հիշատակը։
«Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում գլխավոր մրցավար Կարեն Մելքումյանն ասել է, որ առաջնությանը մասնակցել են Ասկերանի, Մարտունու, Մարտակերտի և Ստեփանակերտի թիմերը: Թիմում ընդգրկված է 13 հոգի՝ 6 տղա, 6 աղջիկ և մեկ մարզիչ:
«Առաջնության ծրագրում ընդգրկված են հեռացատկ և փոխանցումավազք Առաջնության նպատակը աթլետիկայի մասսայականացումն է հանրապետությունում, մարզիկների մարզական վարպետության բարձրացումը և ուժեղագույն մարզիկների ի հայտ բերումն ԱՀ հավաքական թիմը համալրելու համար»,- ավելացրել է Կ. Մելքումյանը:
Ըստ մեր զրուցակցի՝ առաջնության հաղթողներին՝ առանձին մրցաձևերում 1-ին, 2-րդ և 3-րդ տեղեր գրաված մարզիկներին, ԱՀ ԿԳՄՍ նախարարության կողմից տրվելու են պատվոգրեր, մեդալներ և դրամական պարգև։

В Степанакерте стартовал личный чемпионат Республики Арцах по легкой атлетике 2021 года
Сегодня на стадионе имени Степана Шаумяна в Степанакерте по инициативе Министерства образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах стартовал личный чемпионат Республики Арцах по легкой атлетике 2021 года.
СТЕПАНАКЕРТ, 21 мая, АРЦАХПРЕСС- Честь поднять государственный флаг Республики Арцах удостоилась чемпионам Армении по легкой атлетике Ангелине Авагян и Арману Акопяну.
Затем минутой молчания почтили память героев, погибших в  Арцахской войне.
В беседе с корреспондентом «Арцахпресс» главный судья Карен Мелкумян сказал, что в чемпионате приняли участие команды Аскерана, Мартуни, Мартакерта и Степанакерта. В команде 13 человек: 6 мальчиков, 6 девочек и один тренер.
«В программе чемпионата - прыжки в длину и эстафета. Цель чемпионата - популяризация легкой атлетики в республике, повышение спортивного мастерства спортсменов, выявление сильнейших спортсменов в сборную Республики Арцах », - добавил К.  Мелкумян.
По словам нашего собеседника, победителям чемпионата, спортсменам, занявшим 1, 2 и 3 места в отдельных соревнованиях, будут вручены сертификаты, медали и денежние вознаграждения от Министерства образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах.