Շառլ Ազնավուրի որդին շնորհակալություն է հայտնել Ստեփանակերտում հոր կիսանդրու բացման համար
Փարիզում և Ստեփանակերտում մայիսի 22-ին միմյանց զուգահեռ տեղի են ունեցել Շառլ Ազնավուրի կիսանդրիների բացման արարողություններ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Ստեփանակերտում  Շառլ Ազնավուրի կիսանդրու բացման առթիվ  Ազնավուրի որդին՝  «Ազնավուր» հիմնադրամի համահիմնադիր և տնօրենների խորհրդի նախագահ Նիկոլա Ազնավուրն  իր և ընտանիքի  անունից շնորհակալություն է հայտնել , ողջույններ և ուղերձ է հղել․ Այս մասին տեղեկացնում են «Ազնավուր» հիմնադրամից։
«Հայրս ՝ Շառլ Ազնավուրը, շատ էր սիրում Արցախը, նա շատ լավ հիշողություններ ուներ Գանձասար, Վանք և այլ գեղեցիկ վայրեր այցելելուց։ «Ազնավուր» հիմնադրամը 2020-ի սեպտեմբերից մասնակցել է Արցախին և պատերազմից տուժած բնակիչներին նվիրված մարդասիրական առաքելությանը, ինչը կաներ ինքը ՝ Շառլ Ազնավուրը: Մեր գործընկերների և ընկերների շնորհիվ մեզ հաջողվեց հավաքել 175 տոննա մարդասիրական օգնություն և ուղարկել Հայաստան: Ներկայումս մենք շարունակում ենք իրականացնել նախագծեր, որոնք կօգնեն ժողովրդին դիմակայել պատերազմի հետևանքներին»,-նշել է «Ազնավուր» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի համահիմնադիր և նախագահ Նիկոլա Ազնավուրը՝  շնորհակալություն հայտնելով  Ստեփանակերտում կիսանդրու բացման արարողության կազմակերպիչներին: Նման իրադարձությունները մեր ժողովրդի ուժի ապացույցն են, որոնք շարունակում են ապրել և արարել»,-նշել է Նիկոլա Ազնավուրը՝ հավելելով, որ նման իրադարձությունները վկայում են հայ ժողովրդի ներուժի մասին, որը շարունակում է ապրել և ստեղծագործել իր հայրենիքում:

Сын Шарля Азнавура поблагодарил за открытие бюста отца в Степанакерте
СТЕПАНАКЕРТ, 23 мая, АРЦАХПРЕСС- По случаю открытия бюста Шарля Азнавура в Степанакерте сын Азнавура, соучредитель Фонда "Азнавур", председатель совета директоров Никола Азнавур поблагодарил от своего имени и от имени своей семьи, отправил приветственное сообщение - об этом сообщил фонд "Азнавур".
«Мой отец Шарль Азнавур очень любил Арцах, у него были очень хорошие воспоминания о посещении Гандзасара, Ванка и других красивых мест. С сентября 2020 года Фонд "Азнавур" участвует в гуманитарной миссии, посвященной Арцаху и пострадавшему от войны населению, что сделал бы сам Шарль Азнавур. Благодаря нашим коллегам и друзьям нам удалось собрать 175 тонн гуманитарной помощи и отправить ее в Армению. В настоящее время мы продолжаем реализовывать проекты, которые помогут людям преодолеть последствия войны»,- сказал Никола Азнавур, соучредитель и председатель попечительского совета фонда "Азнавур", поблагодарив организаторов церемонии открытия бюста в Степанакерте. Подобные мероприятия - доказательство силы нашего народа, который продолжает жить и творить »,- отметил Никола Азнавур, добавив, что подобные события свидетельствуют о потенциале армянского народа, который продолжает жить и творить на своей Родине.