Շառլ Ազնավուրի որդին շնորհակալություն է հայտնել Ստեփանակերտում հոր կիսանդրու բացման համար
Փարիզում և Ստեփանակերտում մայիսի 22-ին միմյանց զուգահեռ տեղի են ունեցել Շառլ Ազնավուրի կիսանդրիների բացման արարողություններ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 23 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ:  Ստեփանակերտում  Շառլ Ազնավուրի կիսանդրու բացման առթիվ  Ազնավուրի որդին՝  «Ազնավուր» հիմնադրամի համահիմնադիր և տնօրենների խորհրդի նախագահ Նիկոլա Ազնավուրն  իր և ընտանիքի  անունից շնորհակալություն է հայտնել , ողջույններ և ուղերձ է հղել․ Այս մասին տեղեկացնում են «Ազնավուր» հիմնադրամից։
«Հայրս ՝ Շառլ Ազնավուրը, շատ էր սիրում Արցախը, նա շատ լավ հիշողություններ ուներ Գանձասար, Վանք և այլ գեղեցիկ վայրեր այցելելուց։ «Ազնավուր» հիմնադրամը 2020-ի սեպտեմբերից մասնակցել է Արցախին և պատերազմից տուժած բնակիչներին նվիրված մարդասիրական առաքելությանը, ինչը կաներ ինքը ՝ Շառլ Ազնավուրը: Մեր գործընկերների և ընկերների շնորհիվ մեզ հաջողվեց հավաքել 175 տոննա մարդասիրական օգնություն և ուղարկել Հայաստան: Ներկայումս մենք շարունակում ենք իրականացնել նախագծեր, որոնք կօգնեն ժողովրդին դիմակայել պատերազմի հետևանքներին»,-նշել է «Ազնավուր» հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի համահիմնադիր և նախագահ Նիկոլա Ազնավուրը՝  շնորհակալություն հայտնելով  Ստեփանակերտում կիսանդրու բացման արարողության կազմակերպիչներին: Նման իրադարձությունները մեր ժողովրդի ուժի ապացույցն են, որոնք շարունակում են ապրել և արարել»,-նշել է Նիկոլա Ազնավուրը՝ հավելելով, որ նման իրադարձությունները վկայում են հայ ժողովրդի ներուժի մասին, որը շարունակում է ապրել և ստեղծագործել իր հայրենիքում:

Charles Aznavour's son thanked for opening his father's bust in Stepanakert
The opening ceremonies of Charles Aznavour's busts took place in parallel to each other in Stepanakert and Paris on May 22.
STEPANAKERT, MAY 23, ARTSAKHPRESS: On the occasion of the unveiling of Charles Aznavour's bust in Stepanakert, Aznavour’s son Nicolas Aznavour, Co-founder and Chairman of the Board of Trustees of the Aznavour Foundation thanked on behalf of his family and sent a message, the "Aznavour" foundation informs.
"My father, Charles Aznavour, loved Artsakh very much; he had very good memories of visiting Gandzasar, Vank and other beautiful places. Since September 2020, the Aznavour Foundation has participated in the humanitarian mission dedicated to Artsakh, the war-affected population, which Charles Aznavour himself would have done.
Thanks to our colleagues and friends, we managed to collect 175 tons of humanitarian aid and send it to Armenia. "Currently, we continue to implement projects that will help people confront with the effects of the war," said Nikola Aznavour, expressing gratitude to the organizers of the bust opening ceremony in Stepanakert.
"Such events are a proof of the strength of our people, who continue to live and create,” Nicolas Aznavour concluded.