Պուտինը եւ Բայդենը կհանդիպեն Շվեյցարիայում. CNN
ԱՄՆ-ի նախագահ Ջո Բայդենը մտադիր Է ռուսաստանցի իր պաշտոնակից Վլադիմիր Պուտինի հետ իր առաջին անձնական հանդիպումը հունիսի 15-16-ին անցկացնել Շվեյցարիայում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այդ մասին հաղորդել Է CNN հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով ամերիկացի երկու բարձրաստիճան պաշտոնյաների:
Այդ տվյալների համաձայն, երկու առաջնորդների երկար սպասված հանդիպման անցկացման համար բոլոր քաղաքների թվում վերջնական հավակնորդը դարձել Է Ժնեւը: Սպասվում Է, որ Պուտինի հետ Բայդենի հանդիպումը կնշանավորի Միացյալ Նահանգների նախագահի՝ նրա պաշտոնակալության օրվանից ի վեր առաջին միջազգային շրջագայության ավարտը, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Putin, Biden to meet in Geneva on June 15-16, sources say
A meeting of Russian President Vladimir Putin and his US counterpart Joe Biden is expected to take place on June 15-16 in Geneva, Switzerland, CNN said citing sources in the Biden administration on Tuesday, reports TASS.
STEPANAKERT, MAY 25, ARTSAKHPRESS: “The officials said Geneva has emerged as the final contender as a host city for the long-discussed meeting between the two leaders, who are expected to come together on June 15-16 at the conclusion of Biden's first international trip since taking office”, the TV channel reported.