ԱԺ նախագահն ընդունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակությանը
Այսօր՝ մայիսի 26-ին, Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանն ընդունել է Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցության պատվիրակությանը՝ գործադիր տնօրեն Զավեն Խանջյանի գլխավորությամբ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Արցախպրեսի թղթակցի հաղորդմամբ՝ հանդիպմանն Արթուր Թովմասյանն անդրադարձել է պատերազմական և ետպատերազմյան իրողություններին և նշել, որ պատերազմի ծանր օրերին Ամերիկայի Հայ Ավետարանչական ընկերակցությունը Արցախի կողքին էր: Ի նշան երախտագիտության Արթուր Թովմասյանը Զավեն Խանջյանին է հանձնել Ազգային ժողովի շնորհակալագիրը:
Իր հերթին Զավեն Խանջյանը, շնորհակալությեւն հայտնելով ջերմ ընդունելության գամար, հավաստիացրել է, որ Հայ Ավետարանչական ընկերակցությունը կշարունակի իր աջակցությունը Արցախին։ «Կազմակերպությունը նախատեսում է ներդրումներ՝ ուղղված մատաղ սերնդի կրթությանն ու դաստիարակությանը»,֊ հավելել է նա:
Հանդիպմանը ներկա էր Ազգային Ժողովի գիտության, կրթության, մշակույթի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Արամ Հարությունյանը:

Председатель НС принял делегацию Армянской Евангелической ассоциации Америки
Сегодня, 26 мая, председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян принял делегацию Армянской Евангелической ассоциации Америки во главе с исполнительным директором Завеном Ханджяном.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 мая, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает корреспондент Арцахпресс, в ходе встречи Артур Товмасян коснулся послевоенных реалий, отметив, что в тяжелые дни войны Армянская Евангелическая ассоциация Америки поддержала Арцах. В знак признательности Артур Товмасян вручил Завену Ханджяну благодарственное письмо Национального Собрания.
В свою очередь, Завен Ханджян поблагодарил за теплый прием и заверил, что Армянская Евангелическая ассоциация и впредь будет поддерживать Арцах.
«Организация предусматривает инвестиции, направленные на образование и воспитание подрастающего поколения", - добавил он.
На встрече присутствовал председатель постоянной комиссии Национального собрания Республики Арцах по вопросам науки, образования, культуры, молодежи и спорта Арам Арутюнян.