Դամասկոսն ընտրություններում Ասադի հաղթանակը նշել է հրավառությամբ եւ ընդգրկուն զբոսահանդեսներով
Սիրիայում նախագահական ընտրությունների արդյունքների տոնումը, որտեղ հաղթանակ Է տարել պետության գործող ղեկավար Բաշար Ասադը, ուղեկցվել Է ընդգրկուն ժողովրդական զբոսահանդեսներով:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 27 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Մարդիկ սկսել են Օմեյադների հրապարակ գալ մինչեւ քվեարության արդյունքների հայտարարումը, գործնականում յուրաքանչյուրի ձեռքին եղել Է սիրիական դրոշ կամ Էլ Ասադի դիմանկարը:
Հրապարակում տեղակայել են բեմ եւ մի քանի Էկրաններ, որտեղ հեռարձակվել են տեղի ունեցող իրադարձությունները: Բարձրախոսներից հնչել Է ազգային երաժշտություն:
Հրապարակի պարագծով արձակվել Է հրավառություն: Մոտավորապես 23:30-ին (Երեւանի ժամանակով 00:30-ին) Էկրաններին երեւացել Է Սիրիայի Ժողովրդական խորհրդի (խորհրդարանի) նախագահ Համուդ Սաբաղը, որը հայտարարել Է, որ գործող նախագահն ստացել Է ընտրողների 95,1 տոկոսի պաշտպանությունը: Բազմությունն սկսել Է վանկարկել «Ալլահ, Սիրիա, Բաշար», տրվել են տոնական հրավառության համազարկեր, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Дамаск отметил победу Асада салютом и масштабными гуляниями
СТЕПАНАКЕРТ, 28 мая, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает ТАСС, на площадь Омейядов люди начали приходить еще до объявления итогов голосования, практически у каждого в руках был сирийский флаг или портрет Асада.
На площади установили сцену и несколько экранов, где транслировалось происходящее. Из динамиков звучала национальная музыка. По периметру площади пускали фейерверки.
Ориентировочно в 23:30 (время совпадает с московским) на экраны вывели председателя Народного Совета (парламента) Сирии Хаммуда Сабага, который объявил о том, что действующий президент получил поддержку 95,1% избирателей. Толпа начала скандировать "Аллах, Сирия, Башар", были даны залпы праздничного салюта.