Նախագահ Հարությունյանը հարգանքի տուրք է մատուցել Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիրում և Շուշիի տանկ-հուշարձանին
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը մայիսի 28-ին, Հայաստանի Առաջին Հանրապետության օրվա առթիվ, հարգանքի տուրք է մատուցել Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիրում և Շուշիի տանկ-հուշարձանին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 28 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Երկրի ղեկավարը Շուշիի տանկ-հուշարձանի մոտ նաև մասնակցել է Արցախի հերոս Հակոբ Հարությունյանի հիշատակը հավերժացնող խաչքար-հուշաքարի բացման արարողությանը:
Հանրապետության նախագահին ուղեկցել են ԱՀ Ազգային ժողովի նախագահ Արթուր Թովմասյանը և ներքին գործերի նախարար Կարեն Սարգսյանը:

Президент Арутюнян отдал дань уважения у Степанакертского городского мемориала и танка-памятника Шуши
28 мая по случаю Дня Первой Республики Армения Президент Республики Арцах Араик Арутюнян отдал дань уважения у Степанакертского городского мемориала и танка-памятника Шуши.
СТЕПАНАКЕРТ, 28 мая, АРЦАХПРЕСС- Глава государства также принял участие в церемонии открытия хачкара-памятника, увековечивающего память героя Арцаха Акопа Арутюняна, у танка-памятника Шуши.
Президента республики сопровождали председатель Национального собрания Республики Арцах Артур Товмасян и министр внутренних дел Карен Саркисян.