Ստեփանակերտում մեկնարկել են նոր բնակելի թաղամասի կառուցման շինաշխատանքները
Ստեփանակերտի Տիգրան Մեծի փողոցի հարակից տարածքում մեկնարկել են 3 բազմաբնակարան շենքերով նախատեսվող նոր թաղամասի շինաշխատանքները:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 31 մայիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության քաղաքաշինության նախարարությունից:
«Կառուցվող նոր թաղամասի 3 շենքերից  2-ը կունենան վերգետնյա 12 հարկ և ստորգետնյա 1- հար, իսկ 1շենք կունենա 9 վերգետնյա և 1 հարկ ստորգետնյա հարկեր։
Կառուցվող թաղամասի  շենքերում ընդհանուր առմամբ նախատեսված են՝ 2 սենյականոց` 47 բնակարան, 3 սենյականոց `138 և 4 սենյականոց ՝ 33 բնակարաններ: Ընդհանուր բնակելի մակերեսը կազմում է 1807,2  քառակուսի մետր։ Մասնաշենքերում  նախատեսվում են նաև  հասարակական նշանակության տարածքներ։ Կկառուցվեն միջհրապարակային ճանապարհ, ավտոկայանատեղի, կանաչապատ գոտիներ, կբարեկարգվի մերձակա տարածքը»,-հայտնեցին նախարարությունից՝ հավելելով, որ ներկա դրությամբ ավարտված են նոր թաղամասի կառուցման հողային աշխատանքները, շուտով կմեկնարկեն հիմքային շինաշխատանքները։

В Степанакерте началось строительство нового жилого квартала
В Степанакерте на территории, прилегающей к улице Тиграна Меца началось строительство нового жилого квартала с 3-мя многоквартирными зданиями.
СТЕПАНАКЕРТ, 31 мая, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщили в Министерстве градостроительства Республики Арцах.
«2 из 3 зданий строящегося нового квартала будут иметь 12 надземных этажей - 1 подземный этаж и 1 здание - 9 надземных этажей и 1 подземный  этаж.
В строящихся зданиях жилого квартала предусмотрено 2-комнатные - 47 квартир, 3-комнатные - 138, 4-комнатные - 33 квартиры. Общая жилая площадь составляет 1807,2 квадратных метра. В зданиях также предусмотрены зоны общественного значения. Будут построены подъездная дорога, автостоянка, зеленые пояса, будет благоустроена прилегающая территория », - сообщили в министерстве, добавив, что в настоящее время завершены земляные работы под строительство нового жилого квартала, и в ближайшее время начнутся основные строительные работы.