Ստեփանակերտում նշվեց երեխաների օրը. լուսանկարներ
Այսօր՝ հունիսի 1-ին, Ստեփանակերտի Քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ Շառլ Ազնավուրի անվան մշակույթի կենտրոնում երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ կազմակերպվել է համերգային ծրագիր:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 1 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ միջոցառման սկզբում համերգին մասնակցող երեխաները հանդես եկան «Խաղաղություն ենք ուզում» կոչ-հորդորով՝ ուղղված ՄԱԿ-ին, աշխարհի բոլոր պետությունների ղեկավարներին ու բոլոր երեխաներին, այնուհետև նսխապես տեղադրված խորհրդանշական ստենդի վրա թողեցին իրենց ստորագրությունները:
Երեխաներն իրենց օրը տոն դարձրին երաժշտական գեղեցիկ կատարումներով, մանկական ու հայկական ազգային պարերով:
Համերգն ուղեկցվեց ժամանցային խաղերով և ասֆալտի վրա նկարչության մրցույթով:
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Միջոցառմանը ընդգրկված են Ստեփանակերտի մշակութային բոլոր օջախները,որոնք գործում են քաղաքապետարանի ենթակայությամբ: Միջոցառման թեման մեկն է՝ Արցախը խաղաղություն է ուզում, և չնայած այն հանգամանքին, որ արցախցիների հոգին հանգիստ չունի, այնուամենայնիվ, մենք չենք կարող մեր երեխաներին ուրախություն ու երջանկություն չպատճառել ցանկացած իրավիճակում»,- մեզ հետ զրույցում ասել է Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի մշակույթի, երիտասարդության հարցերի և զբոսաշրջության բաժնի պետ Կարինե Հարությունյանը՝ հավելելով, որ այսօրվա միջոցառումը ապացուցում է ամբողջ աշխարհին, որ Արցախն ապրում է, շարունակելու է ապրել և այստեղ միշտ բարձր կհնչեն մանկան ծիծաղն ու խինդը:

В Степанакерте отметили День защиты детей: фотографии
Сегодня, 1 июня, по инициативе мэрии Степанакерта в Культурном центре имени Шарля Азнавура была организована концертная программа по случаю Международного дня защиты детей.
В  Степанакерте отметили  День защиты детей: фотографии
СТЕПАНАКЕРТ, 1 июня, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает корреспондент "Арцахпресс", в начале мероприятия дети, участвовавшие в концерте, произнесли призыв «Мы хотим мира», адресованный ООН, лидерам всех стран мира и всем детям, а затем они оставили свои подписи на заранее установленном символическом стенде.
Дети превратили свой день в праздник с красивыми музыкальными постановками, детскими и армянскими национальными танцами.
Концерт сопровождался развлекательными играми и конкурсом по рисованию на асфальте.
«Все культурные центры Степанакерта, действующие под эгидой муниципалитета, включены в мероприятие. Тема мероприятия одна: Арцах хочет мира, несмотря на то, что души арцахцев неспокойны, тем не менее, мы не можем не доставлять радость и счастье нашим детям в любой ситуации»,- в беседе с нами сказала руководитель отдела культуры, молодежи и туризма при мэрии Степанакерта Карине Арутюнян, добавив, что сегодняшнее мероприятие доказывает всему миру, что Арцах живет, будет жить, и здесь всегда будет слышен детский смех и радость.