Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 108 նոր դեպք
Հայաստանում հունիսի 3-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 108 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 222 978-ի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 2 քաղաքացի, մահացածների թիվը 4448 է:
Մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան 3 դեպք: Հունիսի 3-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 1086 է: Ընդհանուր առմամբ, մեկ օրում մահացել է 5 մարդ, իսկ մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 5534-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 235 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 213 813, փաստացի բուժվողներինը՝ 3631 (մեկ օրում նվազել է 132-ով): Մեկ օրում արվել է 2856 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 1 093 012 թեստ:

В Армении за сутки зарегистрировано 108 новых случаев заражения коронавирусом
СТЕПАНАКЕРТ, 3 июня, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности на утро 3 июня в стране зарегистрировано 222978 инфицированных коронавирусом. Фактически сейчас лечится 3631 лицо (за день их число уменьшилось на 132). Выздоровели 213578 человек (за последние сутки 235), скончались 4448 пациентов (2 человека за сутки).
Еще 3 граждан с коронавирусом скончались, по формулировке властей, «из-за иных болезней». Общее число таких случаев – 1086. Таким образом, общее число смертей достигло 5534.