ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանը աշխատանքային այցով Սյունիքի մարզում է
Ս.թ. հունիսի 2-ից Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը աշխատանքային այցով գտնվում է Սյունիքի մարզում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Այս մասին հայտնում է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանությունը։
Ռուսական դիվանագիտական առաքելության ղեկավարը ծանոթացել է Գորիս - Կապան ավտոճանապարհի (Որոտան, Շուռնուխ) սահմանային հատվածում տեղակայված անցակետերում ռուս և հայ սահմանապահների ծառայությանը, ինչպես նաև Ռուսաստանի Անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ ծառայության աշխատակիցների կողմից լուծվող խնդիրների առանձնահատկություններին:
Մարզի մայրաքաղաք մուտք գործելիս Կոպիրկինին դիմավորել է Կապանի քաղաքապետ Գ. Փարսյանը, ով դեսպանին ներկայացրել է քաղաքում առկա սոցիալ-տնտեսական իրավիճակը, ինչպես նաև շնորհակալություն է հայտնել Ռուսաստանին՝ տարածաշրջանում անվտանգության ապահովման գործում սահմանապահների մասնակցության համար։

Russian Ambassador to Armenia Sergei Kopyrkin is in Syunik province on a working visit since June 2, the Russian Embassy said on Facebook.
Russian Ambassador to Armenia visits Syunik province
STEPANAKERT, JUNE 3, ARTSAKHPRESS-ARMENPRESS: The Ambassador got acquainted with the service of the Russian and Armenian border guards in the checkpoints deployed in the border section of Goris-Kapan highway (Vorotan, Shurnukh).
Then, Mr. Kopyrkin visited Kapan town where he was welcomed by Mayor Gevorg Parsyan who presented the socio-economic situation, as well as thanked Russia for the participation of border guards in ensuring security in the region.