ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանը աշխատանքային այցով Սյունիքի մարզում է
Ս.թ. հունիսի 2-ից Հայաստանում Ռուսաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը աշխատանքային այցով գտնվում է Սյունիքի մարզում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Այս մասին հայտնում է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանությունը։
Ռուսական դիվանագիտական առաքելության ղեկավարը ծանոթացել է Գորիս - Կապան ավտոճանապարհի (Որոտան, Շուռնուխ) սահմանային հատվածում տեղակայված անցակետերում ռուս և հայ սահմանապահների ծառայությանը, ինչպես նաև Ռուսաստանի Անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ ծառայության աշխատակիցների կողմից լուծվող խնդիրների առանձնահատկություններին:
Մարզի մայրաքաղաք մուտք գործելիս Կոպիրկինին դիմավորել է Կապանի քաղաքապետ Գ. Փարսյանը, ով դեսպանին ներկայացրել է քաղաքում առկա սոցիալ-տնտեսական իրավիճակը, ինչպես նաև շնորհակալություն է հայտնել Ռուսաստանին՝ տարածաշրջանում անվտանգության ապահովման գործում սահմանապահների մասնակցության համար։

Со 2 июня посол России в Армении С.Копыркин находится с рабочей поездкой в Сюнике
Со 2 июня с.г. Чрезвычайный и Полномочный Посол России в Армении Сергей Копыркин находится с рабочей поездкой в Сюникской области РА.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 июня, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает пресс-служба посольства РФ.
«Глава российской дипмиссии ознакомился со службой российских и армянских пограничников на постах, выставленных на участке границы вдоль автодороги Горис - Капан (н.п. Воротан, Шурнух), а также со спецификой решаемых сотрудниками Пограничной службы ФСБ России задач», – говорится в сообщении.
Отмечается, что при въезде в административный центр области С.Копыркина встретил мэр Капана Г. Парсян, который представил послу текущую социально-экономическую ситуацию в городе, а также выразил благодарность России за участие пограничников в обеспечении безопасности в регионе.