ՄԱԿ-ում ՀՀ-ի մշտական ներկայացուցիչն ընտրվել է ՄԱԿ ԳԱ բյուջետային և վարչական հարցերով կոմիտեի նախագահ
ՄԱԿ Գլխավոր ասամբլեայի լիագումար նիստին հունիսի 7-ին ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչ Մհեր Մարգարյանը միաձայն ընտրվել է ՄԱԿ ԳԱ 76-րդ նստաշրջանի ընթացքում ԳԱ վեց հիմնական կոմիտեներից մեկի՝ Բյուջետային և վարչական կոմիտեի նախագահ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 8 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացնում է ՄԱԿ-ում ՀՀ մշտական ներկայացուցչությունը:
Իր խոսքում ՀՀ մշտական ներկայացուցիչը շնորհակալություն է հայտնել ՄԱԿ անդամ-պետությունների ներկայացուցիչներին ցուցաբերած վստահության համար` ընդգծելով իր հանձնառությունը ներառական և օբյեկտիվ ձևով առաջնորդելու Կոմիտեի աշխատանքները՝ ուղղված բարձրացնելու ՄԱԿ-ի գործունեության արդյունավետությունը:
ՄԱԿ ԳԱ 76-րդ նստաշրջանի նախագահ ընտրվել է Աբդալլահ Շահիդը (Մալդիվներ): Նստաշրջանի աշխատանքները մեկնարկելու են ընթացիկ տարվա սեպտեմբերին:
ՄԱԿ Գլխավոր ասամբլեայի հինգերորդ կոմիտեն պատասխանատու է վարչական և բյուջետային հարցերի համար: Այն ընդունում է ՄԱԿ հիմնական բյուջեն և խաղաղապահ առաքելությունների բյուջեները։ Հինգերորդ կոմիտեի օրակարգային հարցերի թվում են նաև մարդկային ռեսուրսների և կազմակերպության կառավարման հարցերը։

Постпред Армении в ООН избран председателем комитета ГА ООН по бюджетным и административным вопросам
На пленарном заседании Генеральной Ассамблеи ООН, состоявшейся 7 июня, постоянный представитель Республики Армения при ООН Мгер Маргарян единогласно был избран председателем одного из шести главных комитетов Генассамблеи ООН - Бюджетно-административного комитета.
СТЕПАНАКЕРТ, 8 июня, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает постоянное представительство Республики Армения при ООН.
В своем выступлении постоянный представитель Республики Армения поблагодарил представителей стран-членов ООН за оказанное доверие, подчеркнув свою приверженность руководству работой Комитета инклюзивным и объективным образом с целью повышения эффективности деятельности ООН
Абдулла Шахид (Мальдивы) избран председателем 76-й сессии Генеральной Ассамблеи ООН. Сессия начнется в сентябре этого года.
Пятый комитет Генеральной Ассамблеи ООН отвечает за административные и бюджетные вопросы. Он принимает основной бюджет ООН и бюджеты миротворческих миссий. Среди вопросов повестки дня Пятого комитета - вопросы управления человеческими ресурсами и организацией.