Կարեն Շահրամանյանը նշանակվել է Արցախի նախագահի աշխատակազմի ղեկավար
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հունիսի 10-ին ստորագրել է հրամանագիր, համաձայն որի՝ Կարեն Շահրամանյանը նշանակվել է Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի ղեկավար՝ ազատվելով ԱՀ կադաստրի և պետական գույքի կառավարման կոմիտեի նախագահի պաշտոնից։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունիսի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին տեղեկացնում է Արցախի նախագահի աշխատակազմը։
Նույն օրը երկրի ղեկավարն աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ ղեկավարին։ Իր խոսքում նախագահ Հարությունյանը նշել է, որ կադրային այս որոշումը պայմանավորված է Կարեն Շահրամանյանի անցած ճանապարհով, պետական կառավարման ոլորտում ունեցած մեծ փորձով, մասնագիտական գիտելիքներով և մարդկային որակներով՝ հույս հայտնելով, որ հետպատերազմյան բարդ շրջանում նա այս պաշտոնում ևս կանի առավելագույնը պետական համակարգի արդյունավետ աշխատանքի կազմակերպման համար։
Նախագահի խոսքով՝ այս փուլում խնդիրներն ու անելիքները շատ են, և Կարեն Շահրամանյանը կշարունակի իրականացնել իր լիազորությունները՝ որպես 2020 թվականի սեպտեմբերի 27-ին Արցախի Հանրապետության դեմ սանձազերծված պատերազմի հետևանքով նյութական վնաս կրած ֆիզիկական և իրավաբանական անձանց աջակցության պետական հանձնաժողովի, ինչպես նաև Բնակարանային հարցերի համակարգման հանձնաժողովի նախագահ։

Карен Шахраманян назначен руководителем аппарата президента Арцаха
10 июня президент Республики Арцах Араик Арутюнян подписал указ, согласно которому Карен Шахраманян был назначен руководителем аппарата президента Республики Арцах, сложив с себя полномочия председателя Государственного комитета кадастра и управления государственным имуществом.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 июня, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает аппарат президента Арцаха.
В этот же день глава государства представил аппарату новоназначенного руководителя.
В своем выступлении президент Арутюнян отметил, что данное кадровое решение обусловлено стезей Карена Шахраманяна, большим опытом в сфере государственного управления, профессиональными знаниями и человеческими качествами, выразив надежду, что в тяжелый послевоенный период он на этой должности сделает все возможное для организации эффективной работы государственной системы.
По словам президента, на данном этапе есть много проблем и дел, Карен Шахраманян продолжит исполнять свои полномочия в качестве председателя Государственной комиссии по поддержке физических и юридических лиц, понесших материальный ущерб в результате войны, развязанной 27 сентября 2020 года, а также Координационной комиссии по жилищным вопросам.