Էրդողանը ժամանել է Բաքու
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը ժամանել է Բաքու: Էրդողանին եւ նրա տիկնոջը՝ Էմինեին, օդանավակայանում դիմավորել են Ադրբեջանի Հանրապետության վարչապետի առաջին տեղակալ Յաղուբ Էյուբովը, արտաքին գործերի փոխնախարար Խալաֆ Խալաֆովը եւ այլ պաշտոնատար անձինք:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Ինչպես տեղեկացնում են թուրքական լրատվամիջոցները, սպասվում Է, որ Թուրքիայի նախագահը կայցելի 2020թ. 44-օրյա պատերազմում Բաքվի վերահսկողության տակ անցած Ֆիզուլի, իսկ օկուպացված հայկական բերդաքաղաք Շուշիում Էրդողանին կդիմավորի Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը:

Эрдоган прибыл с визитом в Баку
Президент. Турции Тайип Эрдоган находится с визитом в Азербайджане, вокруг отеля в центре Баку, где разместился турецкий лидер, дежурит служба безопасности. Эрдогана и его супругу Эмине в аэропорту встречали первый заместитель премьер-министра Азербайджанской Республики Ягуб Эйюбов, заместитель министра иностранных дел Халаф Халафов и другие официальные лица.
СТЕПАНАКЕРТ, 15 июня, АРЦАХПРЕСС- КАК сообщают турецкие СМИ, ожидается, что президент Турции посетит города Физули и Шуши, перешедшие под контроль Баку после 44-дневной войны.