Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 82 նոր դեպք
Հայաստանում հունիսի 15-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 82 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 223 805-ի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում գրանցվել է կորոնավիրուսից մահվան 1 դեպք, մահացածների թիվը 4489 է:
Անցած մեկ օրում կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան դեպք չի գրանցվել։ Հունիսի 15-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 1094 է: Ընդհանուր առմամբ՝ մեկ օրում մահացել է 1 մարդ, մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 5583-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 227 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 215 455, փաստացի բուժվողներինը՝ 2767 (մեկ օրում նվազել է 146-ով): Մեկ օրում արվել է 3784 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 1 131 239 թեստ:

В Армении за сутки зарегистрировано 82 новых случая заражения коронавирусом
СТЕПАНАКЕРТ, 15 июня, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности на утро 15 июня в стране зарегистрировано 223805 инфицированных коронавирусом. Фактически сейчас лечатся 2767 лиц (за день их число уменьшилось на 146). Выздоровели 215455 человек (за последние сутки 227). Скончались 4489 пациентов (1 человек за сутки).
Также ранее, по формулировке властей, «из-за иных болезней» скончались еще 1094 человека. Таким образом, общее число смертей составляет 5583.