Ստեփանակերտում բարեգործական համերգ է կազմակերպվել (լուսանկարներ)
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ միայնակ տարեցների համար հանդես են եկել Կոմիտասի անվան երաժշտական դպրոցի սաները, Սայաթ-Նովայի անվան քոլեջի ուսանողներն ու Արցախի պետական երգչախմբի մեներգիչները:
Պատկերասրահի տնօրեն Ելենա Դադայանը ուրախությամբ նշում է, որ միջոցառմանը մասնակցելու իրենց հրավերը բոլորն ընդունել են սիրով:
«Չնայած կյանքի տարբեր իրավիճակներին ու դժվարություններին՝ մենք ուզում ենք նրանց հիշեցնել գեղեցիկի մասին, իսկ գեղեցիկը, ինչպես գիտենք, նկարչությունն է, երաժշտությունը, մշակույթն ու արվեստը: Կարծում եմ, որ միջոցառումը անց է կացվել բարձր մակարդակով»,- մեզ հետ զրույցում նշել է Ստեփանակերտի պատկերասրահի տնօրեն Ելենա Դադայանը:
Միջոցառմանը ներկա ռուս խաղաղապահները հանդես եկան երաժշտական կատարմամբ: Միջոցառման ավարտին հյուրերը ծանոթացել են պատկերասրահում ներկայացված Հայաստանի հանրապետության վաստակավոր նկարչուհի Արև Պետրոսյանի ստեղծագործություններին:

В Степанакерте организован благотворительный концерт (фото)
СТЕПАНАКЕРТ, 16 июня, АРЦАХПРЕСС- Как передает корреспондент  "Арцахпресс", для одиноких пожилых людей выступили ученики музыкальной школы имени Комитаса, студенты колледжа «Саят-Нова» и солисты Арцахского государственного хора.
Директор галереи Елена Дадаян с радостью отметила, что все с радостью приняли приглашение принять участие в мероприятии.
«Несмотря на разные жизненные ситуации и трудности, мы хотим напомнить им о красоте, а красота, как мы знаем, - это живопись, музыка, культура и искусство. Считаю, что мероприятие прошло на высоком уровне », - в беседе с нами отметила Елена Дадаян, директор Степанакертской галереи.
Присутствующие на мероприятии российские миротворцы исполнили музыкальное представление. В завершение мероприятия гости ознакомились с работами заслуженного художника РА Арев Петросян, представленными в галерее.