Ժնևում մեկնարկել է Բայդեն-Պուտին հանդիպումը
Ժնևում մեկնարկել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և ԱՄՆ նախագահ Ջո Բայդենի հանդիպումը: Հանդիպմանը մասնակցում են նաև ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը և ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 16 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ 1lurer.am-ի փոխանցմամբ, գագաթնաժողովի մեկնարկից առաջ ԱՄՆ և Ռուսաստանի նախագահները լուսանկարվել են Շվեյցարիայի նախագահի հետ:
Նախատեսված են 4-5 ժամ տևողությամբ բանակցություններ՝ ընդմիջումներով և ձևաչափի փոփոխություններով։ Բանակցություններն ընթանալու են նախ՝ նեղ, ապա՝ ընդլայնված ձևաչափով՝ պատվիրակությունների մասնակցությամբ։

В Женеве проходит встреча Путина и Байдена
В Женеве началась встреча президента России Владимира Путина и президента США Джо Байдена. Во встрече также принимают участие глава МИД РФ Сергей Лавров и госсекретарь США Энтони Блинкен.
СТЕПАНАКЕРТ, 16 июня, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает  1lurer.am, перед началом саммита президенты США и России сфотографировались с президентом Швейцарии.
Запланированы переговоры продолжительностью 4-5 часов с перерывами и изменениями формата. Переговоры будут проходить сначала в узком, затем в расширенном формате с участием делегаций.