ԱՄՆ-ն Ռուսաստանին իր թշնամին է հռչակել. Պուտին
Միացյալ Նահանգները Ռուսաստանին իր հակառակորդն ու թշնամին է հայտարարել դեռևս 2017 թվականին և որոշել է աջակցել ՌԴ-ում քաղաքական կազմակերպություններին:
Այս մասին իր ամերիկացի գործընկեր Ջո Բայդենի հետ բանակցություններից հետո կայացած մամուլի ասուլիսում հայտարարել է ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը:
«ԱՄՆ-ն Ռուսաստանին հայտարարել է իր թշնամի, հակառակորդ, Կոնգրեսը դա արել է 2017 թվականին: Միացյալ Նահանգների օրենսդրությունը ներառում է դրույթներ այն մասին, որ ԱՄՆ-ն պետք է պահպանի ժողովրդավարական կառավարման կանոններն ու կարգը մեր երկրում և աջակցի քաղաքական կազմակերպություններին»,-ասել է Պուտինը:
Ժնևում ավարտվել է Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի ղեկավարների ընդլայնված ձևափափով հանդիպումը: Ըստ CNN- ի, Վլադիմիր Պուտինի ու Ջո Բայդենի բանակցություններն ընդհանուր առմամբ տևել են 3,5 ժամ:

Путин: США объявили Россию своим врагом
США объявили Россию своим противником и врагом еще в 2017 году и решили поддерживать политические организации в РФ.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 июня, АРЦАХПРЕСС- РИА Новости. Об этом заявил президент России Владимир Путин на пресс-конференции по итогам переговоров с американским коллегой Джо Байденом.
"Соединенные Штаты объявили Россию своим врагом, противником, конгресс это сделал в 2017 году. В законодательство Соединенных Штатов внесены положения о том, что США должны поддерживать правила и порядок демократического управления в нашей стране и поддерживать политические организации", - сказал Путин.