Վերանորոգվում է Ստեփանակերտի վերականգնողական կենտրոնը
Ստեփանակերտի Քերոլայն Քոքսի անվան վերականգնողական կենտրոնն ամեն տարի ընդունում է հաշմանդամություն ունեցող ավելի քան 1000 քաղաքացիների , այդ թվում՝ հակամարտության հետևանքով տուժածներին։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 17 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղում ԿԽՄԿ առաքելությունը նախաձեռնել է կենտրոնի մասնակի վերանորոգման և վերակառուցման աշխատանքները։
«2021թ․ապրիլին ԿԽՄԿ առաքելությունը Լեռնային Ղարաբաղում սկսել է Քոքսի անվան վերականգնողական կենտրոնի մասնակի վերանորոգման և վերակառուցման աշխատանքները։ Դրանք կընթանան երկու փուլով և, նախնական հաշվարկներով, կավարտվեն ընթացիկ տարվա հոկտեմբեր ամսին։ Մեր նպատակն արդյունքում անվասայլակով անձանց ազատ տեղաշարժման ապահովումն է, ինչպես նաև շենքի և աշխատանքային պայմանների բարելավումը», - «Արցախպրես»֊ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Լեռնային Ղարաբաղում Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի առաքելության տեղեկատվական բաժնի պատասխանատու Էթերի Մուսայելյանը:

Ремонтируется Степанакертский реабилитационный центр
Реабилитационный центр имени Кэролайн Кокс в Степанакерте ежегодно принимает более 1000 инвалидов, в том числе пострадавших в результате войны.
СТЕПАНАКЕРТ, 17 июня, АРЦАХПРЕСС- Миссия МККК в Нагорном Карабахе инициировала частичный ремонт и реконструкцию центра.
«В апреле 2021 года миссия МККК в Нагорном Карабахе приступила к частичному ремонту и реконструкции реабилитационного центра имени Кэролайн Кокс. По предварительным расчетам, ремонтные работы пройдут в два этапа и завершатся в октябре текущего года. Наша цель - обеспечить свободное передвижение людей в инвалидных колясках, а также улучшить условия работы в здании»,- в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" сказала руководитель информационного отдела миссии Международного комитета Красного Креста (МККК) в Нагорном Карабахе Этери Мусаелян.