Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 86 նոր դեպք
Հայաստանում հունիսի 18-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 86 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 224 086-ի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 հունիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է մեկ քաղաքացի, մահացածների թիվը 4492 է:
Անցած մեկ օրում կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան դեպք չի գրանցվել: Հունիսի 18-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 1094 է: Մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 5586-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 238 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 215 893, փաստացի բուժվողներինը՝ 2607 (մեկ օրում նվազել է 153-ով): Մեկ օրում արվել է 3613 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 1 142 332 թեստ:

В Армении за сутки зарегистрировано 86 новых случаев заражения коронавирусом
СТЕПАНАКЕРТ, 18 июня, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности на утро 18 июня в стране зарегистрировано 224086 инфицированных коронавирусом. Фактически сейчас лечатся 2607 лиц (за день их число уменьшилось на 153). Выздоровели 215893 человека (за последние сутки 238). Скончались 4492 пациента (1 человек за сутки).
Также ранее, по формулировке властей, «из-за иных болезней» скончались еще 1094 человека. Таким образом, общее число смертей составляет 5586.