«Թուֆենկյան» հիմնադրամը Մաճկալաշենում և Հերհերում առանձնատներ է շահագործման հանձնել
Այսօր՝ հունիսի 25-ին, «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի իրականացրած ծրագրով ԱՀ Մարտունու շրջանի Մաճկալաշեն համայնքում Հայրապետյանների և Հերհեր համայնքում Սարգսյանների ընտանիքներն ունեցան նոր բնակարաններ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, հունիսի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ Մաճկալաշենի համայնքի ղեկավար Լեռնիկ Ավանեսյանն ամբողջ համայնքի անունից խորին շնորհակալություն հայտնեց «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Անդրանիկ Գասպարյանին, ով իր հերթին նշեց, որ հպարտ է արցախցիներով, որոնք, դժվարություններվ հանդերձ, մնացել են իրենց պապենական օջախներում:
«Այս ծանր օրերին մենք պետք է աշխատենք ժողովրդի համար պայմաններ ստեղծելու ուղղությամբ, բայց ժամանակի ընթացքում խոստանում ենք աշխատել ժողովրդի հետ, որպեսզի ոչ միայն այսպիսի պայմաններ ստեղծվեն, այլ նաև կամաց-կամաց կարողանանք զարգանալ տնտեսապես, սոցիալապես: Եթե բնակչությունը կառչած չմնա հայրենի հողին, հետևանքներն աղետալի կլինեն», - մեզ հետ զրույցում ասաց Ա. Գասպարյանը:
Մաճկալաշենի բնակչուհի Զինա Հայրապետյանը չէր պատկերացնում, որ հնարավոր է իրենց այրված տունը այսպիսի բնակարանի վերածելը: «50 օրում ավարտեցին աշխատանքները: Շնորհակալ ենք «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդին: Միայն ցանկանում եմ, որ խաղաղություն լինի, որպեսզի մենք էլ շարունակենք շենացնել մեր հայրենիքը», - նշեց նա:
Հերհեր գյուղի բնակիչ Կառլեստ Սարգսյանը, ով նույնպես այսօր նոր բնակարան ունեցավ, շնորհակալ է, որ հիմնադրամն, ինչպես միշտ, ժողովրդի կողքին է և օգնում է բոլոր նրանց, ովքեր զգում են դրա կարիքը:
Բարեգործական այցի շրջանակում «Թուֆենկյան» հիմնադրամի կողմից հումանիտար օգնություն ստացան Մաճկալաշեն համայնքի 10 կարիքավոր ընտանիքներ:
«Այս նախաձեռնությունը շատ սահմանափակ մեկնարկ է, և հուսով ենք, որ կարողացանք հերթական անգամ օգնել մեր կարիքավոր քույրերին և եղբայրներին: Մենք հավատում ենք, որ արցախցին մնալու է իր հայրենի հողում , և կփորձենք հնարավորին չափ օգնել նրանց», - մեզ հետ զրույցում նշեց «Թուֆենկյան» բարեգործական հիմնադրամի հանրային կապերի տնօրեն Ռուբեն Ջանբազյանը:

“Tufenkian” foundation opens houses in Machkalashen and Herher
Today, on June 25, in accordance with the program implemented by the “Tufenkian” charitable foundation, the Hayrapetyan family in the Machkalashen community of the Martuni region of Artsakh and the Sargsyan family in Herher community, acquired new apartments.
STEPANAKERT, June 25, ARTSAKHPRESS. As the "Artsakhpress" correspondent reports, Lernik Avanesyan, the head of the Machkalashen community, on behalf of the entire community, expressed deep gratitude to Andranik Gasparyan, a member of the board of trustees of the "Tufenkian" charitable foundation, who, in turn, noted that he is proud of the Artsakh people who despite the difficulties, live in their ancestral homes.
“In these difficult days, we must work to create conditions for people, but over time we promise to work with people, so that not only such conditions are created, but we can also gradually develop economically and socially. If the population does not cling to their homeland, the consequences will be catastrophic”, A. Gasparyan said during the conversation.
Karlest Sargsyan, a resident of Herher village, who also had a new apartment today, is grateful that the foundation, as always, supports people and helps all those who need it.
Within the framework of the charitable visit, 10 needy families of the Machkalashen community received humanitarian aid from the “Tufenkian” Foundation.
“This initiative is a very limited start, we hope we were able to help our needy sisters and brothers again. We believe that the people of Artsakh will stay in their homeland and we will try to help them as much as possible”, Ruben Janbazyan, director of public relations of “Tufenkian” charitable foundation, noted during the conversation.