Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակվելու 225 նոր դեպք
Հայաստանում հուլիսի 22-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսով վարակման 225 նոր դեպք, վարակվածների ընդհանուր թիվը հասել է 228 161-ի:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես տեղեկացնում է ՀՀ ԱՆ հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնը, մեկ օրում կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 2 քաղաքացի, մահացածների թիվը 4575 է:
Մեկ օրում  կորոնավիրուսով վարակված պացիենտների՝ այլ հիվանդությունից մահվան դեպք չի գրանցվել։ Հուլիսի 22-ի դրությամբ մահվան այս դեպքերի թիվը 1113 է: Մահվան ընդհանուր դեպքերի թիվը հասել է 5688-ի:
Մեկ օրում առողջացածների թիվը 91 է, ընդհանուր առողջացածներինը՝ 218 676, փաստացի բուժվողներինը՝ 3797 3665 (մեկ օրում ավելացել է 132-ով): Մեկ օրում արվել է 5034 թեստ, ընդհանուր առմամբ առ այսօր արվել է 1 287 379 թեստ:

В Армении за сутки зарегистрировано 225 новых случаев заражения коронавирусом
СТЕПАНАКЕРТ, 22 июля, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Национальном центре по контролю и профилактике заболеваний Минздрава республики.
В общей сложности на утро 22 июля в стране зарегистрирован 228161 инфицированный коронавирусом. Фактически сейчас лечатся 3797 лиц (за день их число увеличилось на 132). Выздоровели 218676 человек (91 за сутки), скончались 4575 пациентов (2 человека за сутки).
Также ранее, по формулировке властей, «из-за иных болезней» скончались еще 1113 человек. Таким образом, общее число смертей достигло 5688.