Նախագահի աշխատակազմի 119 թեժ գծին անցած շաբաթվա ընթացքում ստացվել է 389 զանգ
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի կողմից գործարկված արագ արձագանքման թեժ գծի 119 հեռախոսահամարին հուլիսի 19-ից 23-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 389 զանգ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Զանգերի մեծ մասը վերաբերել է վարկային պարտավորությունների կատարմանն ուղղված պետական ֆինանսական աջակցության ծրագրին, բնակարաններով ապահովման և վնասված տների վերանորոգման, կորցրած գույքի դիմաց փոխհատուցման տրամադրման, տեղահանված անձանց խնդիրներին:
Բացթողնված զանգերին պատասխանելու և հարցերի ճշտման նպատակով թեժ գծի աշխատակիցները կատարել են 145 հետզանգ` իրազեկման, խորհրդատվության, խնդիրների վերհանման  և այլ նպատակներով:
Սոցիալական բնույթի հարցերով ցանկալի է զանգահարել ԱՀ աշխատանքի, սոցիալական և միգրացիայի հարցերի նախարարության թեժ գծին՝ 114 կարճ հեռախոսահամարով:

За прошедшую неделю на номер горячей линии 119 аппарата президента Арцаха поступило 389 звонков
На номер горячей линии 119, задействованный Аппаратом президента Республики Арцах, с 19 по 23 июля поступило 389 звонков.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 июля, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщили в Главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах.
Большинство звонков было связано с программой государственного финансового содействия, направленного на выполнение кредитных обязательств, предоставление жилья, ремонт поврежденных домов, выплату компенсации за утраченное имущество, а также проблемы вынужденных переселенцев.
Для ответов на пропущенные звонки и для уточнения вопросов, информации, консультации, выявления проблем и в других целях сотрудники горячей линии сделали 145 звонков.
На горячую линию из Арцаха можно звонить по номеру 119, из Республики Армения и из-за рубежа на номер + 374-47-119-119. Режим работы - с понедельника по пятницу с 09:00 до 18:00.
В Аппарате президента Арцаха отметили, что по социальным вопросам желательно звонить на горячую линию Министерства труда и социальной миграции Республики Арцах на короткий номер 114.