Բաքվում շարունակվում է 2 հայ ռազմագերու նկատմամբ շինծու գործով դատական նիստը
Բաքվի ծանր հանցագործությունների դատարանում, հուլիսի 26-ին, շարունակվում է հայ ռազմագերիներ Դավիթ Տիգրանի Դավթյանի և Գևորգ Ռուբենի Սուջյանի նկատմամբ հարուցված շինծու քրեական գործով դատավարությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ինչպես հաղորդում են ադրբեջանական լրատվամիջոցները, Դավիթ Դավթյանին և Գևորգ Սուջյանին մեղադրանք է առաջադրվել Ադրբեջանի քրեական օրենսգրքի 276 (լրտեսություն), 228 (ապօրինի զենքի ձեռքբերում կամ կրում), 279 (օրենսդրությամբ չնախատեսված զինված կազմավորումների կամ խմբերի ստեղծում), 318 (պետական սահմանի ապօրինի հատում) հոդվածներով:

В Баку продолжается суд по делу, сфабрикованному в отношении двух армянских военнопленных
26 июля в Бакинском суде по тяжким преступлениям продолжается судебное разбирательство по уголовному делу сфальсифицирпванному в отношении армянского военнопленного Давида Тиграновича Давтяна и Геворга Рубеновича Суджяна.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 июля, АРЦАХПРЕСС- АРМЕНПРЕСС. Как передают азербайджанские СМИ, Давиду Давтяну и Геворгу Суджяну предъявлены обвинения по статьям 276 Уголовного кодекса Азербайджана (шпионаж), 228 (приобретение или ношение незаконного оружия), 279 (организация вооруженных формирований, или групп, не предусмотренных законом), 318 (незаконное пересечение государственной границы).