Անահիտ Ավանեսյանը խոսեց «Moderna» պատվաստանյութը Հայաստան ներկրելու հնարավորության մասին
Առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Անահիտ Ավանեսյանը մանրամասներ հայտնեց «Moderna» ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահ Նուբար Աֆեյանի հետ հանդիպման արդյունքից։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 26 հուլիսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ-ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ավանեսյանը Աֆեյանի հետ հանդիպումը բավականին արդյունավետ գնահատեց։
«Պարոն Աֆեյանի հետ ունեցանք  բավականին արդյունավետ աշխատանքային հանդիպում։ Քննարկեցինք Հայաստանի Հանրապետության կողմից իրականացվող այն բանակցությունները, որոնք վարվում են ԱՄՆ-ի կառավարության հետ։ Միացյալ ջանքերի մեկտեղում պետք է լինի, որ մենք ի վերջո ունենանք այդ պատվաստանյութը ևս»,- հավելեց Ավանեսյանը։
Առողջապահության նախարարի պաշտոնակատարը հիշեցրեց, որ այս պահին մասնավոր ընկերությունները հանձն չեն առնում պատվաստանյութի վաճառքիը, այլ դա տարբեր երկրների կառավարությունների մենաշնորհն է։

Анаит Аванесян рассказала о возможности ввоза в Армению вакцины «Moderna»
И. о. министра здравоохранения Анаит Аванесян предоставила подробности по итогам встречи с председателем Совета директоров компании «Moderna» Нубаром Афеяном.
СТЕПАНАКЕРТ, 26 июля, АРЦАХПРЕСС-АРМЕНПРЕСС. Анаит Аванесян встречу с Афеяном оценила как весьма эффективную.
«У нас была довольно продуктивная рабочая встреча с господином Афеяном. Мы обсудили переговоры, которые ведет Республика Армения с правительством США. В результате которых у нас наконец будет эта вакцина», - добавила Аванесян.
И. о. министра здравоохранения напомнила, что на данный момент частные компании не берутся за продажу этой вакцины, но это монополия правительств разных стран.