Ստեփանակերտում կայացել է բարեգործական համերգ
Ստեփանակերտի մշակույթի և երիտասարդության պալատում նախօրեին տեղի ունեցավ բարեգործական համերգ` Արցախի պետական երգչախմբի մասնակցությամբ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ համերգին հանդես են եկել տարբեր սերունդների երաժիշտներ, հնչել է բազմաժանր երաժշտություն, այդ թվում՝ դասական և էստրադային:
Արցախի պետական երգչախմբի ղեկավար, դիրիժոր Նինա Գրիգորյանի համոզմամբ՝ բարեգործական այս համերգը հույսի ու համախմբման խորհուրդ ունի:
«Համերգի գաղափարը ծնվել է հանկարծակի, կազմակերպվել՝ մեծ սիրով ու ջերմությամբ: Հավաքված ամբողջ գումարը փոխանցվելու է Արցախյան 44-օրյա պատերազմի ընթացքում վիրավորում ստացած մեր հայրենյաց պաշտպաններին:
Նրանց ու մեր նահատակների շնորհիվ է, որ այսօր Արցախում կյանքը շարունակվում է», - մեզ հետ զրույցում նշեց Ն. Գրիգորյանը:

В Степанакерте состоялся благотворительный концерт
2 августа во Дворце культуры и молодежи Степанакерта состоялся благотворительный концерт с участием Государственного хора Арцаха.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 августа, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает корреспондент "Арцахпресс", на концерте выступали музыканты разных поколений, звучала разножанровая музыка, в том числе классическая и эстрадная.
По словам руководителя Арцахского государственного хора, дирижера Нины Григорян, этот благотворительный концерт - символ надежды и единства.
«Идея концерта родилась неожиданно, он был организован с большой любовью и теплотой. Все собранные деньги будут переданы защитникам нашей Родины, получившим ранения в ходе 44-дневной Арцахской войны.
«Благодаря им и нашим погибшим воинам жизнь в Арцахе продолжается и сегодня», -  в беседе с нами отметил Н. Григорян.