Արթուր Թովմասյանն ընդունել է ՌԴ-ում Արցախի մշտական ներկայացուցչին
Օգոստոսի 3-ին ՌԴ-ում Արցախի մշտական ներկայացուցիչ Ալբերտ Անդրյանն ԱՀ Նախագահի հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Մասիս Մայիլյանի ուղեկցությամբ հյուրընկալվել է Արցախի խորհրդարանում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 3, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ին հաղորդել են ԱՀ Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից:
«Հանդիպմանն ԱԺ նախագահ Արթուր Թովմասյանը ողջունելով Ալբերտ Անդրյանին՝ բարձր է գնահատել ռուս քաղաքական գործիչների հետ 90-ականներին ունեցած ակտիվ կապերը և կարևորել դրանց վերականգնումն ու խորացումը:
Խորհրդարանի նախագահը ներկայացրել է 2020թ 44-օրյա պատերազմի ընթացքում Արցախի քաղաքական ուժերի գործունեությունը, անդրադարձել՝ հետպատերազմյան ժամանակահատվածում օրենքների նախագծերի քննարկմանն ու ընդունմանը, կյանքի կոչված աջակցության ծրագրերին»,- մեզ հետ զրույցում ասաց ԱՀ ԱԺ լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնի պետ Անահիտ Հայրիյանը: Մեր զրուցակցի տեղեկացմամբ՝ Ալբերտ Անդրյանը շնորհակալություն է հայտնել ընդունելության համար և քննարկել հետագա անելիքները:

Артур Товмасян принял постоянного представителя Арцаха в России
Постоянный представитель Республики Арцах в РФ Альберт Андрян 3 августа в сопровождении посла по особым поручениям президента Республики Арцах Масиса Маиляна посетил Парламент Арцаха.
СТЕПАНАКЕРТ, 3 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом "Арцахпресс" сообщили в  пресс-службе Национального Собрания Республики Арцах.
Приветствуя Альберта Андряна, председатель НС Артур Товмасян высоко оценил его активные связи с российскими политиками в 90-е годы и подчеркнул необходимость их восстановления и углубления.
Председатель парламента представил деятельность политических сил Арцаха в ходе 44-дневной войны 2020 года, коснулся обсуждения и принятия проектов послевоенных законов и реализации программ содействия»,- в беседе с нами сообщила заведующая отделом информации и по связям с общественностью Национального Собрания Республики Арцах Анаит Айриян. По словам нашего собеседника, Альберт Андрян поблагодарил за прием и обсудил дальнейшие действия.