Մեկնարկեց ԱրՊՀ ուսանողական ամառային ճամբարը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 3 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին հաղորդեց ԱրՊՀ լրատվության և հանրային կապերի բաժնի պետ Զարինե Սառաջյանը և նշեց, որ ամառային դպրոց-ճամբարը կտևի օգոստոսի 1-ից 10-ը: Մասնակցում է մոտ 100 ուսանող՝ ԱՀ և ՀՀ բուհերից։
«Նախօրեին ճամբարի բացման արարողությունը մեկնարկել է մեկ րոպե լռությամբ՝ հարգանքի տուրք մատուցելով Արցախյան 44-օրյա պատերազմում նահատակված հերոսների հիշատակին։ Միջոցառմանը ճամբարականները հանդես են եկել ասմունքով, երաժշտական կատարումներով։ Ճամբարի մասնակիցներն այս օրերի ընթացքում հնարավորություն կունենան մասնակցելու պաշտոնական հանդիպումների, հրատապ թեմաներով դասախոսությունների, բանավեճերի ու քննարկումների, ճանաչողական արշավների, էքսկուրսիաների, մարզական և մշակութային ծրագրերի», - մեզ հետ զրույցում ասաց Զ. Սառաջյանը՝ հավելելով, որ ճամբարի բացման արարողությանը ներկա էին նաև ԱՀ պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը, ԱՀ ԿԳՄՍ նախարար Լուսինե Ղարախանյանը, ԱրՊՀ ռեկտոր Արմեն Սարգսյանը:

Стартовал студенческий летний лагерь АрГУ
СТЕПАНАКЕРТ, 3 августа, АРЦАХПРЕСС- Как сообщила "Арцахпресс" заведующая отделом по связям с общественностью и СМИ АрГУ Зарине Сараджян, летний школьный лагерь будет проходить с 1 по 10 августа. Участвуют около 100 студентов из университетов Республики Арцах и РА.
«2 августа церемония открытия лагеря началась минутой молчания, посвященной памяти героев, погибших в 44-дневной Арцахской войне. На мероприятии участники исполнили декламацию и музыкальные представления. В эти дни у участников лагеря будет возможность принять участие в официальных встречах, лекциях на актуальные темы, дебатах и ​​дискуссиях, познавательных экскурсиях, спортивных и культурных программах », - в беседе с нами сказала З. Сараджян, отметив, что на церемонии открытия лагеря также присутствовали государственный министр Республики Арцах Артак Бегларян, министр образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах Лусине Караханян, ректор АрГУ Армен Саркисян.