Նախագահի աշխատակազմի 119 թեժ գծին անցած շաբաթվա ընթացքում ստացվել է 346 զանգ
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի կողմից գործարկված արագ արձագանքման թեժ գծի 119 հեռախոսահամարին օգոստոսի 2-ից 6-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 346 զանգ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից՝
Բնակչությունը հիմնականում դիմել է վարկային պարտավորությունների կատարման ապահովմանն ուղղված ծրագրին, երիտասարդ ընտանիքներին բնակելի տներ կառուցելու նպատակով անհատույց պետական ֆինանսական աջակցության տրամադրման ծրագրին, վնասված տների վերանորոգմանը վերաբերող հարցերով:
Բացթողնված զանգերին պատասխանելու և հարցերի ճշտման նպատակով թեժ գծի աշխատակիցները կատարել են 102 հետզանգ` իրազեկման, խորհրդատվության, խնդիրների վերհանման  և այլ նպատակներով:

На горячую линию Аппарата Президента за последнюю неделю поступило 346 звонков
В период с 2 по 6 августа на горячую линию быстрого реагирования Аппарата Президента Республики Арцах поступило 346 звонков.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 августа, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает Главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах:
Население в основном обращается по вопросам, касающимся государственной программы обеспечения выполнения кредитных обязательств граждан, программы оказания молодым семьям государственного безвозмездного финансового содействия с целью строительства жилых домов, ремонта поврежденных зданий.
С целью ответа на пропущенные звонки и предоставления консультаций по волнующим вопросам было сделано 102 обратных звонка. На горячую линию можно позвонить из Арцаха по номеру 119, из Армении и из-за рубежа - по номеру +374-47-119-119. Рабочий режим с понедельника по пятницу, с 09:00 - 18:00.