Նախագահի աշխատակազմի 119 թեժ գծին անցած շաբաթվա ընթացքում ստացվել է 346 զանգ
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի կողմից գործարկված արագ արձագանքման թեժ գծի 119 հեռախոսահամարին օգոստոսի 2-ից 6-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 346 զանգ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Ինչպես հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից՝
Բնակչությունը հիմնականում դիմել է վարկային պարտավորությունների կատարման ապահովմանն ուղղված ծրագրին, երիտասարդ ընտանիքներին բնակելի տներ կառուցելու նպատակով անհատույց պետական ֆինանսական աջակցության տրամադրման ծրագրին, վնասված տների վերանորոգմանը վերաբերող հարցերով:
Բացթողնված զանգերին պատասխանելու և հարցերի ճշտման նպատակով թեժ գծի աշխատակիցները կատարել են 102 հետզանգ` իրազեկման, խորհրդատվության, խնդիրների վերհանման  և այլ նպատակներով:

On August 2-6, the hotline staff of the Office of the Artsakh Republic President received 346 calls, the Presidential Office stated.
The hotline of the Artsakh President’s Office received 346 calls over last week
STEPANAKERT, AUGUST 9, ARTSAKHPRESS: The population mainly applied for the program aimed at providing the fulfillment of loan obligations, the program of providing free state financial support to young families to build houses and for the issues on repairing damaged houses.
In order to answer the missed calls the hotline staff made 102 calls back for awareness, consultation, problem identification and other purposes. It is possible to call the hotline from Artsakh at 119, and from the Republic of Armenia and abroad at +374-47-119-119.
The working mode is Monday to Friday from 09:00 to 18:00. It should be noted that for social issues it is desirable to call the hotline of the ministry of labor, social affairs and migration of the Republic of Artsakh at 114 short number.