Արցախից տեղահանված երիտասարդների համար միջոցառումներ կկազմակերպվեն
«Դիզակ Արտ» մշակութային, երիտասարդական կենտրոնի նախաձեռնությամբ Երևանի փ. Մ.Խորենացի 47/7 հասցեում օգոստոսի 12-ին, երիտասարդների միջազգային օրվան նվիրված, կկազմակերպվի միջոցառումների շարք Արցախից տեղահանված երիտասարդների համար։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 9 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին տեղեկացրեց «Դիզակ Արտ» մշակութային, երիտասարդական կենտրոնի համահիմնադիր Երազիկ Հայրիյանը:
««Դիզակ Արտ» մշակութային, երիտասարդական կենտրոնը շարունակում է իր գործունեությունը Երևանում: Այս անգամ կնշանավորենք  երիտասարդների միջազգային օրը, և  օգոստոսի 12-ին՝ ժամը 11:00-18:00-ն, կքննարկենք տեղահանված երիտասարդների խնդիրները, կկազմակերպվեն ազգային պարի բաց դաս, սեղանի և  տրամաբանական խմբային տարբեր խաղեր: «Դիզակ Արտ» կենտրոնը սիրով հրավիրում է Արցախից տեղահանված երիտասարդներին օրը միասին նշելու», - մեզ հետ զրույցում նշեց Ե. Հայրիյանը:

Будут организованы мероприятия для молодежи, вынужденно переселенной из Арцаха
По инициативе культурно-молодежного центра «Дизак Арт», 12 августа по адресу ул. М. Хоренаци 47/7 в Ереване, будет организована серия мероприятий, посвященных Международному дню молодежи, для молодежи, вынужденно переселенной из Арцаха.
СТЕПАНАКЕРТ, 9 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом корреспонденту "Арцахпресс" сообщила соучредитель культурно-молодежного центра "Дизак Арт" Еразик Айриян.
Культурно-молодежный центр «Дизак Арт» продолжает свою деятельность в Ереване. В этот раз мы будем отмечать Международный день молодежи, 12 августа с 11:00 до 18:00 обсудим проблемы перемещенной молодежи, будут организованы открытый урок национальных танцев, различные настольные и логические групповые игры. «Центр «Дизак Арт» приглашает перемещенных из Арцаха молодых людей вместе отпраздновать этот день», - отметила в беседе с нами Е. Айриян.