Թաղավարդն ապահովվել է շուրջօրյա ջրամատակարարմամբ
Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի Թաղավարդ համայնքի համար նոր ջրագծի կառուցման շինարարական աշխատանքներն ավարտվել են:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Թաղավարդի համայնքապետ Օլեգ Հարությունյանը:
«Համայնքի ջրագիծը մնացել է թշնամու տիրապետության տակ. այդ պատճառով պետք էր նոր ջրագիծ կառուցել: Խնդրի լուծման համար դիմել ենք ԱՀ նախագահին և Կառավարությանը, ինչի արդյունքում Թաղավարդ֊ Կալեր տանող շրջանցիկ ջրագիծ է կառուցվել, որը վայրկյանում 6լ ջուր է մատակարարում: Գյուղում լինելու է շուրջօրյա ջուր, մի մասն էլ Կարմիր շուկա համայնքին է տրամադրվելու, քանի որ երաշտի պատճառով այնտեղ խմելու ջրի պաշարները քիչ են: Այսօր հնարավորություն ունենք շուրջօրյա ջուր ունենալու, որը նաև կօգտագործենք ոռոգման նպատակով: Կարող եմ վստահաբար ասել, որ համայնքում ջրի խնդիրը 95%֊ով լուծվել է»,- նշել է Օ. Հարությունյանը:

Taghavard provided with round-the-clock water supply
The construction of a new water line for the Taghavard community of Artsakh’s Martuni region has been completed.
STEPANAKERT, AUGUST 10, ARTSAKHPRESSThe mayor of Taghavard, Oleg Harutyunyan, told "Artsakhpress".
"The community water line has remained under the control of the enemy. That's why we needed a new water line. We applied to the President of the Republic of Artsakh and the Government, as a result of which the Taghavard-Kaler bypass water line has been built, which supplies 6 liters of water per second.
There will be round-the-clock water supply in the village, and part of it will be provided to the Red Market community.
I can say  for sure that the water problem in the community has been solved by 95%," said O. Harutyunyan.