Թաղավարդն ապահովվել է շուրջօրյա ջրամատակարարմամբ
Արցախի Հանրապետության Մարտունու շրջանի Թաղավարդ համայնքի համար նոր ջրագծի կառուցման շինարարական աշխատանքներն ավարտվել են:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 10, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է Թաղավարդի համայնքապետ Օլեգ Հարությունյանը:
«Համայնքի ջրագիծը մնացել է թշնամու տիրապետության տակ. այդ պատճառով պետք էր նոր ջրագիծ կառուցել: Խնդրի լուծման համար դիմել ենք ԱՀ նախագահին և Կառավարությանը, ինչի արդյունքում Թաղավարդ֊ Կալեր տանող շրջանցիկ ջրագիծ է կառուցվել, որը վայրկյանում 6լ ջուր է մատակարարում: Գյուղում լինելու է շուրջօրյա ջուր, մի մասն էլ Կարմիր շուկա համայնքին է տրամադրվելու, քանի որ երաշտի պատճառով այնտեղ խմելու ջրի պաշարները քիչ են: Այսօր հնարավորություն ունենք շուրջօրյա ջուր ունենալու, որը նաև կօգտագործենք ոռոգման նպատակով: Կարող եմ վստահաբար ասել, որ համայնքում ջրի խնդիրը 95%֊ով լուծվել է»,- նշել է Օ. Հարությունյանը:

Тагавард обеспечен круглосуточным водоснабжением
Завершено строительство нового водопровода для общины Тагавард Мартунинского района Республики Арцах.
СТЕПАНАКЕРТ, 10 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом в беседе с корреспондентом "Арцахпресс" заявил глава общины  Тагавард Олег Арутюнян.
«Общинный водопровод остался под контролем врага. Поэтому пришлось построить новый водопровод. Для решения проблемы мы обратились к президенту Республики Арцах и в Правительство, в результате чего была построена обходная водопроводная магистраль Тагавард - Калер, по которой в секунду подается 6 литров воды. Вода в село будет подаваться круглосуточно, и часть ее будет поставляться в общину Кармир шука, так как из-за засухи там мало питьевой воды. Сегодня у нас есть возможность круглосуточно иметь воду, которую мы будем использовать также для полива. Могу точно сказать, что проблема воды в общине решена на 95%», - отметил О. Арутюнян.