Օգոստոսի 11֊ին՝ ժամը 08։29֊ի և 08։58֊ի սահմաններում, թշնամին անօդաչու թռչող սարքեր է կիրառել Պաշտպանության Բանակի մարտական դիրքերի ուղղությամբ։
Թշնամու մարտավարության մեջ փոփոխություն է նկատվում. ռազմական փորձագետ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 11, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Մեկնաբանելով իրավիճակը՝ «Արցախպրես»֊ի հետ զրույցում ռազմական փորձագետ Վլադիմիր Հարությունյանը նշել է, որ վերջին օրերին ադրբեջանական զինուժի սադրիչ գործողությունները շփան գծի տարբեր հատվածներում ցույց են տալիս, որ թշնամու մարտավարության մեջ կոնկրետ փոփոխություն է նկատվում։
«Եթե նախկինում ( 2020թ. նոյեմբերի 10֊ից հետո) ադրբեջանական կողմը սադրանքների էր դիմում հրաձգային զինատեսակներից միայն օդ կրակելով, ապա վերջին շրջանում տարբեր զինատեսակներից այդ կրակոցները դարձել են թիրախային, որոնք կայունության պահպանման առումով իրենցից լուրջ սպառնալիք են ներկայացնում։ Սա մեկ անգամ ևս վկայում է, որ թշնամու զինուժը ոչ միայն անիմաստ է դարձնում իր երկրի ղեկավարի այն հայտարարությունները, թե իբր արցախյան հակամարտության էջը փակված է, այլև փորձ է անում նպատակայնորեն ստվերել տարածաշրջանում ռուսական խաղաղապահ զորակազմի առաքելությունը»,֊ նշել է փորձագետը և ավելացրել, որ նման վարքագիծը չի կարող դրսևորվել առանց պաշտոնական Անկարայի համաձայնության։
Մեր զրուցակցի հավաստմամբ՝ հակառակորդը փորձում է նաև հոգեբանական ճնշում գործադրել արցախցիների վրա:Հոգեբանական պատերազմի հնարք է կիրառում՝ ձգտելով ինֆորմացիոն դաշտում հասարակությանը պառակտել և բերել ներքին բախումների։

Between 8:29am and 8:58am on Wednesday, Azerbaijan used combat drones in the direction of the positions of the Artsakh Defense Army.
There is a change in the enemy's tactics. Military expert
STEPANAKERT, AUGUST 11, ARTSAKHPRESS: Military expert Vladimir Harutyunyan, commenting on the situation, told “Artsakhpress” that the provocative actions by the Azerbaijani armed forces in recent days in different parts of the line of contact show a concrete change in the enemy's tactics.
“If in the past (after November 10, 2020) Azerbaijan was resorting to provocations firing shots only into the air from various caliber firearms, then recently, these shots from various weapons have become targeted. Such violations pose a serious threat to stability in the region.
"This once again proves that the armed forces of the enemy not only makes senseless the statement of their leader that the page of the Artsakh conflict is closed, but also tries to purposefully overshadow the mission of the Russian peacekeeping troops in the region," the expert said, noting that such behavior could not have been manifested without the consent of official Ankara.