Կոչ ենք անում մեր հայրենակիցներին չտրվել թշնամու սադրանքներին և պահպանել սառնասրտություն. Դավիթ Բաբայան
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը այսօր հայտարարություն է տարածել, թե իբր վերջին օրերին Հայաստանը խախտել է 2020թ.-ի նոյեմբերի 9-ի հրադադարի եռակողմ համաձայնությունը և ռազմական նոր ուժեր է կենտրոնացրել Արցախում՝ հավելելով, ադրբեջանական բանակը կձեռնարկի անհրաժեշտ բոլոր միջոցները։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 11 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Մեկնաբանելով ադրբեջանական կողմի այս սադրիչ հայտարարությունը՝ «Արցախպրես»-ի հետ զրույցում ԱՀ ԱԳ նախարար Դավիթ Բաբայանը նշել է, որ  Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության հայտարարությունը ոչ այլ ինչ է, քան սադրիչ և ահաբեկչական քայլ:
«Վախեցնելով արցախցիներին և սպանելով Արցախի ապագայի նկատմամբ նրանց հավատը՝ թշնամին նպատակ ունի հայաթափել Արցախը: Ադրբեջանը փորձում է քողարկել տարբեր ուղղություններով իր ագրեսիվ քայլերը՝ նմանատիպ կեղծ հայտարարություն տարածելով: Չի բացառվում, որ թշնամին Թուրքիայի խորհրդով փորձում է նաև հարված հասցնել հայ-ռուսական եղբայրությանը՝ ստվերելով տարածաշրջանում ռուսական խաղաղապահ զորակազմի առաքելությունը: Կոչ ենք անում մեր հայրենակիցներին չտրվել թշնամու սադրանքներին և պահպանել սառնասրտություն», - նշել է  ԱԳ նախարարը:

We call on our compatriots not to succumb to the provocations of the enemy. Artsakh FM
On August 11, the Azerbaijani Defense Ministry has issued a statement, considerably distorting the real situation.
STEPANAKERT, AUGUST 11, ARTSAKHPRESSAccording to the statement, the Azerbaijani Defense Ministry accuses Armenia of violating the trilateral ceasefire agreement of November 9, 2020 and concentrating new military forces in Artsakh.
The Ministry of Defense of Azerbaijan also noted that the Azerbaijani army will take all appropriate measures.
Commenting on this provocative statement by the Azerbaijani side, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh, Davit Babayan, noted that the statement of the Ministry of Defense of Azerbaijan is nothing but a provocative and terrorist act.
"By intimidating the people of Artsakh and forcing them to lose faith in the future of Artsakh, the enemy aims to evict Armenians from Artsakh.
Azerbaijan is trying to cover up its aggressive actions in various directions. It is not ruled out that the enemy, on the advice of Turkey, is also trying to strike a blow at the Armenian-Russian brotherhood, overshadowing the mission of the Russian peacekeeping contingent in the region.
We call on our compatriots not to succumb to the provocations of the enemy and to remain calm,”said Artsakh Foreign Minister.