Արցախի արտգործնախարարն առցանց հանդիպում է ունեցել Հարավային Օսիայի արտգործնախարարի հետ
Օգոստոսի 12-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանն առցանց հանդիպում է ունեցել  Հարավային Օսիայի Հանրապետության - Ալանիայի Պետության արտաքին գործերի նախարար Դմիտրի Մեդոևի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 12, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Քննարկվել են երկու պետությունների միջև առկա կապերին, արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների համագործակցությանը, տարածաշրջանային վերջին զարգացումներին առնչվող հարցեր։
Երկուստեք ընդգծվել է փոխգործակցության հետագա ընդլայնման ու խորացման, փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ պարբերական քննարկումների կազմակերպման անհրաժեշտությունը։

Состоялась онлайн-встреча главы МИД Арцаха с главой МИД Южной Осетии
12 августа состоялась онлайн-встреча министра иностранных дел Республики Арцах Давида Бабаяна с министром иностранных дел Республики Южная Осетия - Государства Алания Дмитрием Медовым.
СТЕПАНАКЕРТ, 12 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Управление информации и по связям с общественностью МИД Республики Арцах.
Министры обсудили вопросы, касающиеся двусторонних связей, сотрудничества между внешнеполитическими ведомствами и последних региональных событий.
Стороны подчеркнули необходимость дальнейшего расширения и углубления отношений, проведения регулярных обсуждений по вопросам, представляющим взаимный интерес.