Արցախի արտգործնախարարն առցանց հանդիպում է ունեցել Հարավային Օսիայի արտգործնախարարի հետ
Օգոստոսի 12-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանն առցանց հանդիպում է ունեցել  Հարավային Օսիայի Հանրապետության - Ալանիայի Պետության արտաքին գործերի նախարար Դմիտրի Մեդոևի հետ։
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 12, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության ԱԳՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Քննարկվել են երկու պետությունների միջև առկա կապերին, արտաքին քաղաքական գերատեսչությունների համագործակցությանը, տարածաշրջանային վերջին զարգացումներին առնչվող հարցեր։
Երկուստեք ընդգծվել է փոխգործակցության հետագա ընդլայնման ու խորացման, փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի շուրջ պարբերական քննարկումների կազմակերպման անհրաժեշտությունը։

Foreign Minister of Artsakh had an online meeting with Foreign Minister of South Ossetia
On August 12, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Artsakh David Babayan had an online meeting with Minister of Foreign Affairs of the Republic of South Ossetia - the State of Alania Dmitry Medoev, the press service of the Artsakh MFA stated.
STEPANAKERT, AUGUST 12, ARTSAKHPRESSThe Ministers discussed issues related to the current relations between the two states, cooperation between the Foreign Ministries and recent regional developments.
The parties stressed the need to further expand and deepen cooperation, hold regular discussions on issues of mutual interest.