6-րդ դպրոցի նախկին շենքի տարածքում տեղահանվածների համար բնակարաններ են կառուցվում
Ստեփանակերտի համար 6 դպրոցի նախկին շենքը կվերապրոֆիլավորվի և որպես բնակելի շենք կտրամադրվի Շուշիից և Հադրութից տեղահանված 30 ընտանիքների:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 12, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին տեղեկացրեց ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարության մամուլի քարտուղար Մարթա Դանիելյանը:
«Բնակելի շենքի վերակառուցման աշխատանքներն ընթացքի մեջ են։ Ըստ նախատեսվածի՝ վերակառուցվող շենքը բաղկացած կլինի 2 մասնաշենքից` 30 բնակարաններով, որոնցից 22-ը կլինի 2 սենյականոց, իսկ 8-ը` 3 սենյականոց։
Մասնաշենքերը կունենան 2 վերգետնյա և 1 ստորգետնյա հարկ։ Գործընթացն իրականացվում է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ: Կապալառուն «Շինվեր պլյուս» ՍՊ ընկերությունն է», - նշեց Մ. Դանիելյանը:
Մեզ հետ զրույցում կապալառու ընկերության գլխավոր ինժեներ Կամո Հակոբյանն ասաց, որ բնակարանները կհանձնվեն շահառուներին 2022թ.-ի սեպտեմբերին: «Առաջին կորպուսի արտաքին հարդարումն ավարտված է, պատուհանները և տանիքը տեղադրված են:
Շարունակում ենք ներքին հարդարման աշխատանքները: Երկրորդ կորպուսի նկուղային հարկը ձևափոխում ենք ապաստարանի և կատարում ենք շենքի ամրացման աշխատանքներ», - տեղեկացրեց նա։

The former building of Stepanakert school number 6 will be re-profiled as a residential building. It will be provided to 30 families displaced from Shushi and Hadrut.
Apartments for displaced people are being built in Stepanakert
STEPANAKERT, AUGUST 12, ARTSAKHPRESS: Martha Danielyan, Spokesperson of the Ministry of Urban Planning of the Republic of Artsakh, informed "Artsakhpress”.
"Reconstruction works of the residential building are in progress. According to the plan, it will be consisted of 2 subsidiary buildings with 30 apartments, of which 22 will be 2-room and 8 will be 3-room.
The buildings will have 2 above-ground and 1 underground floors. The process is funded by the Hayastan All-Armenian Fund. The contractor is" Shinver Plus "LLC," said M. Danielyan.
In an interview with us, the chief engineer of the contractor company, Kamo Hakobyan, said that the apartments will be handed over to the beneficiaries in September 2022.