6-րդ դպրոցի նախկին շենքի տարածքում տեղահանվածների համար բնակարաններ են կառուցվում
Ստեփանակերտի համար 6 դպրոցի նախկին շենքը կվերապրոֆիլավորվի և որպես բնակելի շենք կտրամադրվի Շուշիից և Հադրութից տեղահանված 30 ընտանիքների:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 12, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցին տեղեկացրեց ԱՀ Քաղաքաշինության նախարարության մամուլի քարտուղար Մարթա Դանիելյանը:
«Բնակելի շենքի վերակառուցման աշխատանքներն ընթացքի մեջ են։ Ըստ նախատեսվածի՝ վերակառուցվող շենքը բաղկացած կլինի 2 մասնաշենքից` 30 բնակարաններով, որոնցից 22-ը կլինի 2 սենյականոց, իսկ 8-ը` 3 սենյականոց։
Մասնաշենքերը կունենան 2 վերգետնյա և 1 ստորգետնյա հարկ։ Գործընթացն իրականացվում է «Հայաստան» համահայկական հիմնադրամի ֆինանսավորմամբ: Կապալառուն «Շինվեր պլյուս» ՍՊ ընկերությունն է», - նշեց Մ. Դանիելյանը:
Մեզ հետ զրույցում կապալառու ընկերության գլխավոր ինժեներ Կամո Հակոբյանն ասաց, որ բնակարանները կհանձնվեն շահառուներին 2022թ.-ի սեպտեմբերին: «Առաջին կորպուսի արտաքին հարդարումն ավարտված է, պատուհանները և տանիքը տեղադրված են:
Շարունակում ենք ներքին հարդարման աշխատանքները: Երկրորդ կորպուսի նկուղային հարկը ձևափոխում ենք ապաստարանի և կատարում ենք շենքի ամրացման աշխատանքներ», - տեղեկացրեց նա։

На территории бывшего здания 6-й школы строятся квартиры для вынужденных переселенцев
Бывшее здание 6-й школы Степанакерта будет перепрофилировано и в качестве жилого здания будет предоставлено 30 семьям, переселенным из Шуши и Гадрута.
СТЕПАНАКЕРТ, 12 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом корреспонденту "Арцахпресс" сообщила пресс-секретарь Министерства градостроительства Республики Арцах Марта Даниелян.
«Продолжаются работы по реконструкции жилого здания. По плану реконструируемое здание будет состоять из 2 корпусов по 30 квартир, из которых 22 будут 2-комнатными и 8 - 3-комнатными.
В зданиях будет 2 надземных и 1 подземных этажа. Процесс финансируется Всеармянским фондом «Айастан». Подрядчик - ООО «Шинвер Плюс», - отметила М. Даниелян.
В беседе с нами главный инженер подрядной компании Камо Акопян сказал, что квартиры будут переданы бенефициарам в сентябре 2022 года. «Внешняя отделка первого корпуса закончена, установлены окна и крыша.
Продолжаем внутреннюю отделку. Мы превращаем подвал второго корпуса в убежище и выполняем работы по укреплению здания», - сообщил он.