«Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը հայտարարել է նոր փուլի մեկնարկը. ընդունվում են նախագծերի հայտեր
«Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության ֆինանսական աջակցությամբ, 2020թ․հոկտեմբերից սկսած, «Ավրորան՝ Արցախին» ծրագրի շրջանակներում ընդհանուր առմամբ իրականացվել է 80 ծրագիր, որոնց մեծ մասն ավարտված է, իսկ մի մասն ընթացքում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության Արցախի ծրագրերի ղեկավար Նարինե Աղաբալյանը և նշել, որ այդ ծրագրերն իրականացվում են ինչպես տեղական, այնպես էլ միջազգային 55 կազմակերպությունների հետ: Մեր զրուցակցի խոսքով՝ «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը հայտարարել է նոր փուլի մեկնարկը և ընդունում է նախագծերի հայտեր:
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Արդեն ունենք մեծ թվով ներկայացված հայտեր և մինչև օգոստոսի 31-ը կշարունակենք ընդունել նոր հայտեր՝  առաջիկա փուլի համար: «Ավրորան՝ Արցախին» ծրագրի նոր փուլը կմեկնարկի հոկտեմբերին, և այդ փուլի նախագծերի ընտրությունը կկատարվի «Ավրորա» մրցանակի դափնեկրի կողմից: Բոլոր այդ ծրագրերը նպատակաուղղված են հաղթահարելու պատերազմի հետևանքները և նպաստելու կայունության հաստատմանը Արցախում: Նախապատվությունը տրվելու է Արցախում, ինչպես նաև ՀՀ սահմանամերձ համայնքներում իրականացվող ծրագրերին: Նախորդ՝ 80 ծրագրերն  իրականացվել են 5 ուղղությամբ՝ հումանիտար օգնություն, կրթություն, մշակույթ և սպորտ, սոցիալական զարգացում, երթակառուցվածքներ, առողջապահություն: Մեր շահառուները շատ տարբեր են, սկսած՝ ամենափոքր տարիքի երեխաներից, մինչև տարեց մարդիկ: Մեր ծրագրերից արդեն օգտվել է շուրջ 130 հազար շահառու՝ ինչպես Արցախում, այնպես էլ ՀՀ-ում», - ասաց Ն. Աղաբալյանը:
«Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության Արցախի ծրագրերի ղեկավարի հավաստմամբ՝ «Ավրորա»-ն աշխատում է թափանցիկ ու գործընկերների հետ մշտական կապի մեջ է, իսկ նոր փուլում փորձելու են ընդլայնել իրենց գործընկերության շրջանակը: «Նոր փուլը «Ավրորա»-ն ազդարարում է Արցախում բացելով իր գրասենյակը, ինչը նշանակում է, որ «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը հաստատակամ է՝ շարունակելու Արցախին աջակցելու ծրագրերը և օգտագործելու է իր հնարավորություններն այդ օգնությունը ավելի ընդգրկուն և ազդեցիկ դարձնելու համար», - հավելեց Ն. Աղաբալյանը:

Гуманитарная инициатива «Аврора» объявила о начале нового этапа: Заявки на проекты принимаются
При финансовой поддержке Гуманитарной инициативы «Аврора» с октября 2020 года в рамках программы “«Аврора» для Арцаха” было реализовано в общей сложности 80 проектов, большинство из которых уже завершено, а некоторые находятся в стадии реализации.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщила в беседе с корреспондентом  "Арцахпресс" руководитель программ Арцаха гуманитарной инициативы «Аврора» Нарине Агабалян, отметив, что эти программы реализуются 55 местными и международными организациями. По словам нашего собеседника, гуманитарная инициатива «Аврора» объявила о начале нового этапа - приема заявок на проекты.
Բնութագրությունը հասանալի չէ«У нас уже есть большое количество заявок, мы продолжим прием новых заявок до 31 августа на следующий тур. В октябре стартует новый этап программы “«Аврора» для Арцаха”, проекты которого выберут победители премии «Аврора». Все эти программы направлены на преодоление последствий войны и укрепление стабильности в Арцахе. Предпочтение будет отдаваться программам, реализуемым в Арцахе, а также в приграничных общинах Армении. Предыдущие 80 программ реализовывались по 5 направлениям: гуманитарная помощь, образование, культура-спорт, социальное развитие, инфраструктура, здравоохранение. Наши бенефициары разные, от детей до пожилых людей. Около 130 тысяч бенефициаров уже воспользовались нашими программами, как в Арцахе, так и в Армении», - сказала Н. Агабалян.
По словам руководителя программ гуманитарной инициативы «Аврора» в Арцахе, «Аврора» работает прозрачно и находится в постоянном контакте с партнерами, а на новом этапе они попытаются расширить масштабы своего партнерства. «Аврора объявляет о новом этапе, открывая свой офис в Арцахе, что означает, что Гуманитарная инициатива «Аврора»полна решимости продолжать свои программы по поддержке Арцаха, использовать свои возможности для того, чтобы сделать эту помощь более всеобъемлющей и эффективной», - добавила Н. Агабалян.