«Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը հայտարարել է նոր փուլի մեկնարկը. ընդունվում են նախագծերի հայտեր
«Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության ֆինանսական աջակցությամբ, 2020թ․հոկտեմբերից սկսած, «Ավրորան՝ Արցախին» ծրագրի շրջանակներում ընդհանուր առմամբ իրականացվել է 80 ծրագիր, որոնց մեծ մասն ավարտված է, իսկ մի մասն ընթացքում:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ: Այս մասին «Արցախպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության Արցախի ծրագրերի ղեկավար Նարինե Աղաբալյանը և նշել, որ այդ ծրագրերն իրականացվում են ինչպես տեղական, այնպես էլ միջազգային 55 կազմակերպությունների հետ: Մեր զրուցակցի խոսքով՝ «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը հայտարարել է նոր փուլի մեկնարկը և ընդունում է նախագծերի հայտեր:
Բնութագրությունը հասանալի չէ«Արդեն ունենք մեծ թվով ներկայացված հայտեր և մինչև օգոստոսի 31-ը կշարունակենք ընդունել նոր հայտեր՝  առաջիկա փուլի համար: «Ավրորան՝ Արցախին» ծրագրի նոր փուլը կմեկնարկի հոկտեմբերին, և այդ փուլի նախագծերի ընտրությունը կկատարվի «Ավրորա» մրցանակի դափնեկրի կողմից: Բոլոր այդ ծրագրերը նպատակաուղղված են հաղթահարելու պատերազմի հետևանքները և նպաստելու կայունության հաստատմանը Արցախում: Նախապատվությունը տրվելու է Արցախում, ինչպես նաև ՀՀ սահմանամերձ համայնքներում իրականացվող ծրագրերին: Նախորդ՝ 80 ծրագրերն  իրականացվել են 5 ուղղությամբ՝ հումանիտար օգնություն, կրթություն, մշակույթ և սպորտ, սոցիալական զարգացում, երթակառուցվածքներ, առողջապահություն: Մեր շահառուները շատ տարբեր են, սկսած՝ ամենափոքր տարիքի երեխաներից, մինչև տարեց մարդիկ: Մեր ծրագրերից արդեն օգտվել է շուրջ 130 հազար շահառու՝ ինչպես Արցախում, այնպես էլ ՀՀ-ում», - ասաց Ն. Աղաբալյանը:
«Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնության Արցախի ծրագրերի ղեկավարի հավաստմամբ՝ «Ավրորա»-ն աշխատում է թափանցիկ ու գործընկերների հետ մշտական կապի մեջ է, իսկ նոր փուլում փորձելու են ընդլայնել իրենց գործընկերության շրջանակը: «Նոր փուլը «Ավրորա»-ն ազդարարում է Արցախում բացելով իր գրասենյակը, ինչը նշանակում է, որ «Ավրորա» մարդասիրական նախաձեռնությունը հաստատակամ է՝ շարունակելու Արցախին աջակցելու ծրագրերը և օգտագործելու է իր հնարավորություններն այդ օգնությունը ավելի ընդգրկուն և ազդեցիկ դարձնելու համար», - հավելեց Ն. Աղաբալյանը:

With the financial support of the ''Aurora'' Humanitarian Initiative, since October 2020, a total of 80 projects have been implemented within the framework of the ''Aurora for Artsakh'' program. Most of the projects have been completed and some of them are in progress.
The Aurora Humanitarian Initiative announced the start of a new phase: Applications for projects are accepted
STEPANAKERT, AUGUST 18, ARTSAKHPRESS: Narine Aghabalyan, Head of Aurora's Artsakh program, told ''Artsakhpress'' that these projects are implemented with 55 local and international organizations. Aghabalyan noted that the "Aurora" Humanitarian Initiative has launched a new phase and new project applications are being accepted.
“We already have a large number of applications; we will continue accepting new applications until August 31.
The new stage of the “Aurora for Artsakh” program will start in October, the projects will be selected by the Aurora Prize Laureate. All these projects are aimed at overcoming the consequences of the war and strengthening stability in Artsakh. Preference will be given to programs implemented in Artsakh, as well as in the border communities of Armenia.
The previous 80 programs have been implemented in 5 directions: humanitarian aid, education, culture, sports, social development, infrastructure and healthcare.
Aurora announces a new stage by opening its office in Artsakh, which means that the Aurora Humanitarian Initiative is determined to continue its programs to support Artsakh, to use its capabilities to make this assistance more comprehensive and effective, ” Narine Aghabalyan, Head of Aurora's Artsakh program said, in particular.