Շուշիի շրջանի Եղցահող գյուղի մերձակայքում մեր զորամիավորումները ապահովում են բնակչության անվտանգությունը. Լուսինե Ավանեսյան
Արցախա-ադրբեջանական շփման գծի ողջ երկայնքով, նաև Շուշիի շրջանի Եղցահող գյուղի մերձակայքում, մեր զորամիավորումները ՌԴ խաղաղապահների հետ ապահովում են բնակչության անվտանգությունը:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 18 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։  Այս մասին «Արցախպրես»-ի հետ զրույցում ասել է ԱՀ նախագահի մամուլի խոսնակ Լուսինե Ավանեսյանը՝ անդրադառնալով վերջին օրերին ենթաշրջանի հետ կապված մամուլի հրապարակումներին:
«Շփման գծի կայունությունը վերահսկվում է, և անհրաժեշտ աշխատանքներ տարվում են այդ ուղղությամբ, ներառյալ՝ Եղցահողի հատվածում»,- ասել է Լ. Ավանեսյանը:

Около села Ехцаох Шушинского района наши вооруженные силы обеспечивают безопасность населения: Лусине Аванесян
На всем протяжении арцахско-азербайджанской линии соприкосновения, около села Ехцаох Шушинского района, наши военные подразделения вместе с российскими миротворцами обеспечивают безопасность населения.
СТЕПАНАКЕРТ, 18 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом заявила пресс-секретарь президента Республики Арцах Лусине Аванесян в беседе с "Арцахпресс", сославшись на публикации в прессе, касающиеся субрегиона в последние дни.
«За стабильностью линии соприкосновения ведется наблюдение, и в этом направлении ведутся необходимые работы, в том числе на участке Ехцаох», - сказала Л. Аванесян.