Արցախի նախագահի աշխատակազմի 119 թեժ գծին անցած շաբաթվա ընթացքում ստացվել է 224 զանգ
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի կողմից գործարկված արագ արձագանքման թեժ գծի 119 հեռախոսահամարին օգոստոսի 16-ից 20-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 224 զանգ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Բնակչությունը հիմնականում դիմել է վարկային պարտավորությունների կատարման ապահովմանն ուղղված ծրագրին, երիտասարդ ընտանիքներին բնակելի տներ կառուցելու նպատակով անհատույց պետական ֆինանսական աջակցության տրամադրման ծրագրին, վնասված տների վերանորոգմանը վերաբերող հարցերով:
Բացթողնված զնգերին պատասխանելու և հարցերի ճշտման նպատակով թեժ գծի աշխատակիցները կատարել են 90 հետզանգ` իրազեկման, խորհրդատվության, խնդիրների վերհանման  և այլ նպատակներով:

На горячую линию Аппарата Президента за последнюю неделю поступило 224 звонка
В период с 16 по 20 августа на горячую линию быстрого реагирования Аппарата Президента Республики Арцах поступило 224 звонка.
СТЕПАНАКЕРТ, 23 августа, АРЦАХПРЕСС- Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата президента Республики Арцах.
Население в основном обращается по вопросам, касающимся государственной программы обеспечения выполнения кредитных обязательств граждан, программы оказания молодым семьям государственного безвозмездного финансового содействия с целью строительства жилых домов, ремонта поврежденных зданий.
С целью ответа на пропущенные звонки и предоставления консультаций по волнующим вопросам было сделано 90 обратных звонка.