Արցախի նախագահի աշխատակազմի 119 թեժ գծին անցած շաբաթվա ընթացքում ստացվել է 224 զանգ
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի կողմից գործարկված արագ արձագանքման թեժ գծի 119 հեռախոսահամարին օգոստոսի 16-ից 20-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 224 զանգ:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 23, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Բնակչությունը հիմնականում դիմել է վարկային պարտավորությունների կատարման ապահովմանն ուղղված ծրագրին, երիտասարդ ընտանիքներին բնակելի տներ կառուցելու նպատակով անհատույց պետական ֆինանսական աջակցության տրամադրման ծրագրին, վնասված տների վերանորոգմանը վերաբերող հարցերով:
Բացթողնված զնգերին պատասխանելու և հարցերի ճշտման նպատակով թեժ գծի աշխատակիցները կատարել են 90 հետզանգ` իրազեկման, խորհրդատվության, խնդիրների վերհանման  և այլ նպատակներով:

The hotline of the Artsakh President’s Office received 224 calls over last week
On August 16-20, the hotline staff of the Office of the Artsakh Republic President received 224 calls, the Presidential Office stated.
STEPANAKERT, AUGUST 23, ARTSAKHPRESS The population mainly applied for the program aimed at providing the fulfillment of loan obligations, the program of providing free state financial support to young families to build houses and for the issues on repairing damaged houses.
In order to answer the missed calls the hotline staff made 90 calls back for awareness, consultation, problem identification and other purposes. It is possible to call the hotline from Artsakh at 119, and from the Republic of Armenia and abroad at +374-47-119-119. The working mode is Monday to Friday from 09:00 to 18:00.
It should be noted that for social issues it is desirable to call the hotline of the ministry of labor, social affairs and migration of the Republic of Artsakh at 114 short number.