«Ապրելու Արցախ». Դավիթ Բաբայան
«Ապրելու Արցախ» նախագծի շրջանակներում «Արցախպրես»-ը հյուրընկալել է ԱՀ արտաքին գործերի նախարար Դավիթ Բաբայանին:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 24 օգոստոսի, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ Մեր զրուցակցի համոզմամբ՝ հիմա Արցախը վիրավոր է և գտնվում է ինտենսիվ վերակենդանացման բաժանմունքում. բոլորիս պարտքն է ամեն ինչ անել, որպեսզի մեր հայրենիքը դառնա կենսունակ, իր պատմության շարունակականությունն ապահովող երկիր:
«Արցախյան երրորդ պատերազմը շատ մեծ հարված էր մեր պետականությանն ու ժողովրդին: Հաշվի առնելով այդ ողբերգության ծավալներն ու մասշտաբները՝ համապատասխան մեծ ծավալով աշխատանք պետք է իրականացնենք, որպեսզի բարելավենք երկրի վիճակը: Հիմա վերականգնման փուլում ենք գտնվում, անզեն աչքով տեսանելի են տարվող շինարարական աշխատանքները, ինչը ողջունելի է: Բոլոր տեղահանվածները պետք է ապահովվեն բնակարաններով, սա կարճաժամկետ և հիմնարար առաջին փուլն է, որը պետք է իրականցվի։ Արցախի հուսալի ապագան կախված է յուրաքանչյուրիս ճիշտ աշխատանքից, ինչի համար կան բոլոր նախադրյալները», - ասաց Դ. Բաբայանը:

«Арцах жизни»: Давид Бабаян
В рамках проекта «Арцах жизни» в гостях «Арцахпресс» министр иностранных дел Республики Арцах Давид Бабаян.
СТЕПАНАКЕРТ, 24 августа, АРЦАХПРЕСС- По словам нашего собеседника, сейчас Арцах ранен и находится в реанимации. Все мы обязаны сделать все, чтобы наша Родина стала жизнеспособной страной, обеспечивающей преемственность своей истории.
«Третья Арцахская война нанесла большой удар по нашей государственности и нашему народу. Учитывая масштабы этой трагедии, нам необходимо проделать большую работу для улучшения ситуации в стране. Сейчас мы находимся в процессе реставрации, строительные работы видны невооруженным глазом, что приветствуется. Все вынужденно перемещенные лица должны быть обеспечены жильем, это первый краткосрочный и базовый этап, который необходимо реализовать. Надежное будущее Арцаха зависит от правильной работы каждого из нас, для чего есть все предпосылки», - сказал Д. Бабаян.