Ստեփանակերտում ֆուտբոլի պատանեկան մրցաշար է անցկացվում
ԱՀ ֆուտբոլի ֆեդերացիայի և Ստեփանակերտի քաղաքապետարանի համատեղ ջանքերով օգոստոսի 22-ից մինչև օգոստոսի 30-ը Ստեփանակերտ քաղաքում կազմակերպվում է «Կաշվե գնդակ» ֆուտբոլի ամենամյա մրցաշար:
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, օգոստոսի 25, ԱՐՑԱԽՊՐԵՍ։ «Արցախպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ՝ մրցաշարին մասնակցում են Ստեփանակերտ քաղաքի բակային պատանեկան թիմեր:
«Ընդգրկված է 10 թիմ: Մեր նպատակն է համախմբել մեր երեխաներին, առողջ ապրելակերպ ստեղծել և փորձել հետպատերազմյան ծանր իրավիճակից նրանց դուրս բերել: Մրցաշարին մեծ աջակցություն են ցուցաբերում ԱՀ ԿԳՄՍ նախարարությունն ու ԱՀ Ներքին գործերի նախարարության թաղային տեսուչները:
Մրցանակային առաջին երեք տեղերը գրաված թիմերը և լավագույն ֆուտբոլսիտները՝ դարպասապահը, պաշտպանը, կիսապաշտպանը և հարձակվողը, կստանան դիպլոմներ, մեդալներ, դրամական պարգև, և, իհարկե, չեմպիոնական գավաթը»,- մեզ հետ զրույցում նշել է «Լեռնային Արցախ» ֆուտբոլային ակումբի մանկապատանեկան դպրոցի պատասխանատու Սարգիս Աղաջանյանը:
Մրցաշարի մասնակից Արեն Օհանջանյանի խոսքով` ֆուտբոլը ոչ միայն սպորտաձև է, այլև կենսակերպ:
«Սպորտով զբաղվելն անհրաժեշտ է և պարտադիր։ Մեծ հաճույքով եմ մասնակցում մրցաշարին և նպատակ ունեմ հաղթանակով եզրափակել այն», - նշել է մեր զրուցակիցը։Բնութագրությունը հասանալի չէ

В Степанакерте проходит юношеский турнир по футболу
Совместными усилиями Федерации футбола Республики Арцах и мэрии Степанакерта с 22 по 30 августа в Степанакерте проводится ежегодный футбольный турнир «Кожаный мяч».
СТЕПАНАКЕРТ, 25 августа, АРЦАХПРЕСС- Как сообщает корреспондент "Арцахпресс", в турнире принимают участие дворовые молодежные команды Степанакерта.
«Участвуют 10 команд. Наша цель - объединить наших детей, создать здоровый образ жизни, попытаться вывести их из сложной послевоенной ситуации. Турнир проходит при активной поддержке Министерства образования, науки, культуры и спорта Республики Арцах и участковых инспекторов Министерства внутренних дел Республики Арцах.
Команды, занявшие первые три места и лучшие футболисты - вратарь, защитник, полузащитник и нападающий - получат дипломы, медали, денежные призы, и, конечно же, чемпионский кубок », - отметил в беседе с нами Саргис Агаджанян, руководитель детско-юношеской школы футбольного клуба «Нагорный Арцах».